Bergqvistová se chystá na Slovensko

SportPlus
7. 2. 2006 14:39
Banská Bystrica - Slovensko se těší na královnu výšky. Příští úterý přijede na mítink Europa SC High Jump 2006 do Banské Bystrice světová rekordmanka Švédka Kajsa Bergqvistová. Aby to ale neměla tak jednoduché, pozvali organizátoři další skokanskou extratřídu, světovou dvojku Chorvatku Blanku Vlaščičovou.
Kajsa Bergqvistová
Kajsa Bergqvistová | Foto: Profimédia

Vlašičová zatím v sezóně startovala třikrát a vždy výborně. Na Ruské zimě v Moskvě zlepšila národní rekord na rovné dva metry, pak byla dvakrát druhá právě za Bergqvistovou.

Ve Stockholmu se 195 cm a v sobotu v Arnstadtu v rekordní soutěži, kde znovu vylepšila národní rekord na 201 cm a pak atakovala i 203 a 205 cm. Dvaadvacetiletá Chorvatka je držitelkou národního rekordu i pod otevřeným nebem, jeho hodnota je 203 cm. 

Na mítink se také chystá patnáctá skokanka aktuální žebříčku IAAF třiadvacetiletá Melanie Skotniková. Německá rodačka reprezentuje od loňského března Francii. V hale má skočených už 197 cm, venku vloni 195 cm. V tomto roce skákala zatím jen jednou, v sobotu vyhrála v Rouenu se 192 cm.

V Banské Bystrici budou u švédsko-chorvatského souboje asistovat i české reprezentantky. Všechny se o víkendu zlepšily a určitě nebudou chtít účinkovat jen v roli statistek. Straková skočila v Arnstadtu 196 cm, Dubnová s Lalákovou v Bukurešti jen o centimetr méně. Na Slovensku tak bude pokračovat i jejich souboj o dvě místa v moskevské výpravě na HMS.

Vzhledem k vysoké kvalitě startovního pole žen a rekordním ambicím Bergqvistové zvažují organizátoři změnu v časovém rozpisu. S největší pravděpodobností budou muži skákat od 17 hodin, ženy pak o dvě hodiny později. Definitivní rozhodnutí ale padne ve čtvrtek.

Aktuální stav startovní listiny žen

Kajsa Bergqvistová (Švédsko) - mistryně světa a Evropy, halová světová rekordmanka 208 cm
Blanka Vlašičová (Chorvatsko) - bronzová z HMS 2004, 201 cm
Emma Greenová (Švédsko) - bronzová z MS 2005, 197 cm
Melanie Skotniková (Francie) - 197 cm
Iva Straková (ČR) - finalistka MS 2005, 196 cm
Iryna Kovalenková (Ukrajina) - juniorská mistryně světa 2004, 195 cm
Romana Dubnová (ČR) - 195 cm
Barbora Laláková (ČR) - 195 cm

Irina Glavackichová (Rusko) - 190 cm

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení, objevily se i zimní bouřky

Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Už dříve varovali, že sněžení v kombinaci se silným větrem může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Z osobností světové politiky důvěřují Češi nejvíce slovenské prezidentce Čaputové, naopak nejvyšší nedůvěru má ruský prezident Putin, uvedl výzkum

Zdroj: ČTK
Další zprávy