Bergerová vyhrála, českým biatlonistkám se nedařilo

Sport Sport
13. 1. 2013 14:41
Norská biatlonistka Tora Bergerová potvrdila svoji letošní suverenitu a vyhrála v Ruhpoldingu závod Světového poháru s hromadným startem na 12,5 km.
Tora Bergerová.
Tora Bergerová. | Foto: Reuters

Ruhpolding - Norská biatlonistka Tora Bergerová potvrdila svoji letošní suverenitu a vyhrála v Ruhpoldingu závod Světového poháru s hromadným startem na 12,5 km.

Veronika Vítková dojela po dvou trestných kolech sedmnáctá a Gabriela Soukalová po střeleckém výpadku třicátá.

Druhá za Bergerovou, která z dvaceti terčů minula jen jeden, skončila Běloruska Darja Domračevová. Třetí místo vybojovala Ruska Olga Zajcevová.

Vítkovou připravila o boj o přední pozice hned první zastávka na střelnici vleže. Po dvou chybách a dvou trestných kolech jela poslední, ale v dalším průběhu už střílela přesně. Výsledkovou listinou se díky tomu propracovala na 17. místo.

Soukalovou odsoudila na chvost nepřesná střelba. Měla čistou jen poslední čtvrtou položku, ale po třech předchozích už měla za sebou dohromady šest trestných kol. Třicáté místo je nejhorším výsledkem Soukalové v sezoně.

V hodnocení Světového poháru vede Bergerová s náskokem 103 bodů před Němkou Miriam Gössnerovou. Soukalová klesla ze šestého na osmé místo, Vítková je třináctá. V 15:30 odstartují do závodu s hromadným startem na 15 km muži.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - závod s hromadným startem 12,5 km: 1. Bergerová (Nor.) 37:14,4 (1 tr. okruh), 2. Domračevová (Běl.) -26,7 (2), 3. Zajcevová (Rus.) -37,8 (1), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -53,5 (1), 5. Gregorinová (Slovin.) -1:01,8 (1), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -1:02,9 (3), 7. Gasparinová (Švýc.) -1:21,0, 8. Gössnerová (Něm.) -1:21,7 (6), 9. Kuzminová (SR) -1:36,1 (3), 10. Pidhrušná (Ukr.) -1:40,0 (2) , ...17. Vítková -2:28,7 (2), 30. Soukalová (obě ČR) -5:15,4 (6).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Bergerová 574, 2. Gössnerová 471, 3. Domračevová 443, 4. Henkelová (Něm.) 427, 5. Dorinová-Habertová (Fr.) 380, 6. Mäkäräinenová 363, ...8. Soukalová 346, 13. Vítková 301, 75. Zvařičová (ČR) 7.

15:30 muži - závod s hromadným startem 15 km.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy