Berdychův otec: Tomáš už loni říkal, že s Davis Cupem skončí

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 11. 2013 10:00
Po mistrovských oslavách a dovolené se čeští tenisté už za tři týdny vrhnou do přípravy na novou sezonu a je otázkou, jestli v ní počítají i se svou účastí v daviscupových duelech.
Podle otce Tomáše Berdycha Martina jeho syn uvažuje o tom, že by na zápasy Davis Cupu už nejezdil.
Podle otce Tomáše Berdycha Martina jeho syn uvažuje o tom, že by na zápasy Davis Cupu už nejezdil. | Foto: Aktuálně.cz

Bělehrad - Útok na zlatý hattrick, nebo rozpad vítězné party? Po mistrovských oslavách a dovolené se čeští tenisté už za tři týdny vrhnou do přípravy na novou sezonu a je otázkou, jestli v ní počítají i se svou účastí v daviscupových duelech.

Například otec Tomáše Berdycha Martin přiznal, že se pro jeho syna kvůli bojům o salátovou mísu až do finálových bojů rozroste sezona až o měsíc, což je v nabité sezoně náročné zvládat.

"Tomáš už před rokem trochu uvažoval o tom, že v Davis Cupu skončí, protože už mu přibývají roky, tělo dostává zabrat, je už toho dost. Přece jen když hrajete finále, dostáváte zabrat a navíc máte o měsíc delší sezonu," řekl Martin Berdych novinářům po obhajobě triumfu v Bělehradu. 

Štěpánek: Radek bude hrát ještě 30 let

Jeho syn sice svou budoucnost v týmu okamžitě po vypjatém víkendovém duelu řešit nechtěl, dal však fanouškům alespoň naději.

"S jídlem roste chuť, teď ale na další sezonu nemyslím, přemýšlím hlavně o volnu po té šíleně náročné sezoně," přiznal Berdych mladší.

Naopak otec Radka Štěpánka Vlastimil uvedl, že jeho syn bude hrát Davis Cup dále zcela jistě.

"Je úžasné, že se po takové operaci vrátil a hraje světový tenis. To je na tom nádherné, nesbalil to. Proto kdyby chtěl končit, řekl by vám to. Je jako já, já hraju dvacet let a pořád končím a on má před sebou ještě třicet," smál se Vlastimil Štěpánek.

"Výhra v Bělehradu je ještě lepší" 

Oba pánové po obhajobě titulu zdůraznili, jak jsou na své syny pyšní.

"Radost je obrovská, jestli to je poprvé nebo podruhé. Je to jednou Davis Cup a to se nedá nahradit. I několik těch slziček ukáplo, ale to já se vždy otočím, aby to nebylo vidět," přiznal Štěpánek.

"Poprvé to bylo poprvé a v Praze, ale vyhrát v Bělehradu je vynikající, možná o to lepší. Strašně jsem jim to přál a samozřejmě i mě slza ukápla. Je to velký zážitek, toho se nikdy nenabažíte, " doplnil jej Berdych.

Ten uznal, že jej triumf v Bělehradě těší o to více kvůli tomu, že srbské publikum nebylo k českým tenistům zrovna dvakrát sportovní.

"Pro oba kluky bylo strašně těžké tady vyhrát, s Djokovičem se teď prostě vyhrát nedá. To je vynikající, něco úžasného. Klukům jsem to strašně přál hlavně kvůli tomu, jak se tady chovali ty lidi. To mi nepřišlo úplně fér," dodal Martin Berdych.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy