Zase ten Djokovič, Berdych na světovou jedničku nestačil

8. 1. 2016 19:54
Tomáš Berdych na turnaji v Dauhá končí v semifinále, kde ho vyřadil Novak Djokovič. Tradiční kat českého tenisty nezaváhal si s Berdychem poradil po dvacátédruhé. Dnes ve dvou setech.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Dauhá - Tomáš Berdych narazil v semifinále katarského turnaje v Dauhá po roce znovu na Novaka Djokoviče. Český tenista měl před zápasem proti srbské jedničce žebříčku ATP nelichotivou bilanci 2 výher a 21 proher. Srb svou bilanci ještě vylepšil, když porazil Berdycha ve dvou setech 6:3 a 7:6.

Loni se oba hráči potkali ve stejné fázi turnaje a Srb nadělil v prvním setu soupeři kanára. Jenže letos vstoupil Berdych do zápasu s neoblíbeným rivalem skvěle a rychle vedl 2:0.

Berdycha zlomila nepovedená smeč

Jenže stačila chyba za stavu 3:2 na 40:30 při servisu českého hráče, který si vodil Srba po kurtu, aby následně netrefil smeč a duel nabral očekávaný spád. Djokovič dokráčel čtyřmi vyhranými gamy v řadě k triumfu v prvním setu v poměru 6:3.

Do druhé vstoupil lépe Djokovič, jenže česká jednička se dokázala zkoncentrovat a na kurtu se odehrávala zajímavá a vyrovnaná bitva. Oba hráči si vybojovali brejkbolové situace, ty ale nedokázali využít a tak musel rozhodnout až tie-break. V něm získal Srb rychlé vedení 4:0 a bylo rozhodnuto, zkrácenou hru nakonec ovládl v poměru 7:3.

Nadala čeká finále číslo 99

Berdych tak se světovou jedničkou prohrál 22 duel ze 24. "Byl to těžký soupeř, myslím, že to bylo i pěkné utkání. Jsem rád, že jsem vyhrál," řekl po zápase na kurtu Djokovič, kterého čeká ve finále ve 47. vzájemném zápase Španěl Rafael Nadal. Jejich bilance? 23:23!

Devětadvacetiletý Nadal porazil v prvním semifinále Ukrajince Ilju Marčenka 6:3 a 6:4. "Těším se na finále. Je to příjemný začátek sezony," pronesl Španěl, pro kterého to bude 99. titulový zápas na okruhu.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,283.855 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (3-ČR) 6:3, 7:6 (7:3), Nadal (2-Šp.) - Marčenko (Ukr.) 6:3, 6:4.