Berdych v Melbourne smetl i Andersona, čeká jej Djokovič

20. 1. 2013 15:40
Český tenista ještě na Australian Open neztratil ani jediný set. Ve čtvrtfinále ho pravděpodobně čeká Djokovič.
Radost Tomáše Berdycha.
Radost Tomáše Berdycha. | Foto: Reuters

Melbourne - Tomáš Berdych si zahraje čtvrtfinále prvního grandslamového turnaje sezony Australian Open. Český tenista v osmifinále vyřadil Jihoafričana Kevina Andersona po setech 6:3, 6:2 a 7:6  a v Melbourne stále neztratil ani jediný set.

Pátý nasazený Berdych se mezi osm nejlepších v Austrálii probojoval potřetí za sebou. Ve dvou předchozích případech však bylo čtvrtfinále jeho konečnou stanicí.

O účast mezi čtyřmi nejlepšími tenisty se nasazená pětka utká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska, který v úchvatné pětisetové a pětihodinové bitvě zdolal Švýcara Stanislase Wawrinku 1:6, 7:5, 6:4, 6:7 a 12:10.

Berdych: Ušetřil jsem zatím spoustu energie

"Třetí set jsem měl rozhodnout dříve, než v tie-breaku, ale takový je tenis. Prostě musíte hrát do posledního míče. Je skvělé, že jsem odehrál všechny zápasy ve třech setech, ušetřil jsem tak spoustu energie," uvedl usměvavý Čech po utkání v rozhovoru přímo na kurtu.

Jedenatřictátý hráč světa Anderson nasazenou pětku v úvodních dvou setech příliš netrápil. V každém setu vzal Berdych svému soupeři dvakrát servis a vypadalo to na jednoznačnou záležitost.

Jenže ve třetím setu se Jihoafričan zvedl, začalo mu jít podání a sadu dotáhl až do zkrácené hry, když za stavu 4:5 dokonce neproměnil setbol. V tie-breaku přišlo drama.

Berdych odvrátil čtyři další setboly soupeře, Anderson stejný počet mečbolů. Na pátý pokus už ale rodák z Valašského Meziříří nezaváhal a dlouhý tie-break ovládl poměrem 15:13.

Aktualizujeme

Muži:

Dvouhra - 4. kolo:

Berdych (5-ČR) - Anderson (JAR) 6:3, 6:2, 7:6 (15:13), Ferrer (4-Šp.) - Nišikori (16-Jap.) 6:2, 6:1, 6:4, Almagro (10-Šp.) - Tipsarevič (8-Srb) 6:2, 5:1 skreč, Djokovič (1-Srb) - Wawrinka (15-Švýc) 1:6, 7:5, 6:4, 6:7, 12:10.