Davyděnko - Berdych 7:5, 3:6, 6:3
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Melbourne - Po Radku Štěpánkovi nezvládl generálku na Australian Open ani šestý hráč světa Tomáš Berdych.

Česká jednička podlehla ve čtvrtfinále exhibičního turnaje Kooyong Classic v Melbourne za hodinu a 53 minut Rusovi Nikolaji Davyděnkovi 5:7, 6:3 a 3:6.

Berdych tak proti Davyděnkovi 'potvrdil' svou nelichotivou bilanci ze vzájemných zápasů. Svému soupeři podlehl v desátém z jedenácti vzájemných klání.

Štěpánek dostal kanára a vypadl. Prohrála i Strýcová

Svou reputaci si bude moci Berdych napravit ve čtvrtek, kdy jej čeká zápas poražených čtvrtfinalistů proti dalšímu Rusovi Michailu Južnému.

Pětadvacetiletý český tenista sice v prvním setu za stavu 2:2 ztratil svůj servis, záhy jej však získal zpět a první sada dospěla do stavu 5:5. V ní Berdych opět přišel o své podání a Davyděnko toho v další hře využil k zisku prvního setu.

Berdych se však v úvodu druhého setu rychle oklepal a ujal se vedení 3:0, což mohutně kvitovali jeho australští příznivci s názvem Berdych Army i jeho přítelkyně Lucie Šafářová. Set pak úspěšně doservíroval k vítězství 6:3.

Třetí set však začal Davyděnko ziskem Berdychova servisu, český tenista si výhodu podání získal vzápětí zpět, jenže za stavu 4:3 Berdych opět podání ztratil a Davyděnko toho využil k zisku celého zápasu.

V semifinále se Davyděnko střetne s domácím tenistou Lleytonem Hewittem, který porazil právě Južného. Dalším semifinalistou je Francouz Gael Monfils, který se utká s vítězem zápasu mezi svým krajanem Jo-Wilfriedem Tsongou a Rakušanem Jürgenem Melzerem.

Dlouhý i Peschkeová pokračují ve vítězné jízdě

Oproti Berdychovi se naopak dařilo českým deblistům. Lukáš Dlouhý navazuje na svou vítěznou jízdu z turnaje v Brisbane, který po boku nového partnera Paula Hanleyho vyhrál.

Lukáš Dlouhý
Lukáš Dlouhý | Foto: Ondřej Besperát

V prvním kole turnaje v Sydney porazil česko-australský pár uzbecko-rusko dvojici Istomin - Tursunov 6:4 a 6:2.

Na triumf na turnaji v Aucklandu navazuje v Sydney i Květa Peschkeová po boku Slovinky Katariny Srebotnikové. Už ve čtvrtfinále totiž porazily německo-americkou dvojici Görgesová, Raymondová 7:5 a 6:2.

Do semifinále postoupil v Sydney i český pár Iveta Benešová - Barbora Záhlavová Strýcová, který udolal tchaj-wanskou dvojici Hsieh Su-Wei - Chuang Chia-Jung (Tchaj-wan) 7:6, 1:6 a 10:5.

Ve čtvrtfinále turnaje v Aucklandu naopak vypadl František Čermák po boku svého německého partnera Christophera Kase, kteří podlehli španělské dvojici Granollers - Robredo 3:6 a 4:6.

Exhibice v Melbourne - čtvrtfinále:

Davyděnko (Rus.) - Berdych 7:5, 3:6, 6:3, Hewitt (Austr.) - Južnyj (Rus.) 7:5, 4:6, 6:4, Monfils (Fr.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:4

Turnaj v Sydney:

Čtyřhra - muži - 1. kolo:

Dlouhý, Hanley (ČR/Austr.) - Istomin, Tursunov (Uzb./Rus.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Peschkeová, Srebotniková (3-ČR/Slovin.) - Görgesová, Raymondová (Něm./USA) 7:5, 6:2, Benešová, Záhlavová-Strýcová - Hsieh Su-Wei, Chuang Chia-Jung (Tchaj-wan) 7:6 (10:8), 1:6, 10:5.