Berdych si na konci sezony zahraje novou soutěž s Agassim

ČTK ČTK
2. 3. 2014 16:43
S účastí v Davisově poháru už letos Tomáš Berdych nepočítá, zato se představí v jiné mezinárodní týmové soutěži.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Dubaj - S účastí v Davisově poháru už letos Tomáš Berdych nepočítá, zato se představí v jiné mezinárodní týmové soutěži. Český tenista bude hrát na konci sezony v Asii nově založenou International Premier Tennis League po boku dalších světových hvězd.

Při dnešním draftu v Dubaji byl Berdych zařazen do týmu Singapuru spolu s Američany Serenou Williamsovou a Andrem Agassim, Australany Lleytonem Hewittem, Patem Rafterem a Nickem Kyrgiosem, Slovenkou Danielou Hantuchovou a Brazilcem Brunem Soaresem.

Soutěž, jejíž vznik iniciovala bývalá světová deblová jednička Ind Maheš Bhúpathí, se bude hrát od 28. listopadu do 20. prosince. S Berdychovým týmem Singapuru se v ní objeví také družstva Hongkongu, Bangkoku, Kuala Lumpuru a Bombaje. Hrát se bude systémem doma - venku, vzorem pro organizátory se stal formát Twenty20 z indické ligy kriketu.

Týmy se budou utkávat na tři vítězné sety, přičemž do každé sady nastoupí jiní soupeři. Zápasy se budou skládat z mužské a ženské dvouhry, mužské čtyřhry, mixu a duelu mužských legend.

Mezi účastníky jsou i Španěl Rafael Nadal, Srb Novak Djokovič, Běloruska Viktoria Azarenková, Švýcarka Martina Hingisová či Američan Pete Sampras. Soutěž bude podle všeho velmi lukrativní záležitostí. Podle listu Sydney Morning Herald lákali pořadatelé světovou jedničku Nadala na honorář ve výši jednoho milionu dolarů za večer.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy