Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 4. 2012 17:45
Berdych, Štěpánek - Bozoljač, Zimonjič 3:0
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek si připsali desátou společnou výhru v DC
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek si připsali desátou společnou výhru v DC | Foto: Eduard Erben

Praha - Tomáš Berdych s Radkem Štěpánek si připsali jubilejní desátou společnou výhru v daviscupové čtyřhře, když porazili srbskou dvojici Ilja Bozoljač, Nenad Zimonjič v poměru 6:4, 6:2 a 7:6, a přiblížili tak český tým k postupu do semifinále.

Zápas měl dohru za páteční extempore mezi Štěpánkem a Jankem Tipsarevičem, podle nějž mu Štěpánek ukázal při podávání rukou prostředníček a vulgárně jej urazil.

Po čtyřhře proto nepodal Štěpánkovi ruku Bozoljac, který se bál, že mu Štěpánek provede to samé.

Zápas jsme sledovali v online reportáži
Štěpánek nevyužil tři mečboly. Srbové vyrovnali na 1:1
Berdych: Chtěl jsem se divákům odměnit za tu atmosféru
Tipsarevič: Štěpánek se choval jako prase a urážel mě
Štěpánek: Ve čtyřhře hrát budu. Jiná možnost neexistuje

Zatímco český kapitán Jaroslav Navrátil vsadil i přes více než pětisetovou bitvu na Štěpánka, kterého tradičně doplnil Berdych, jeho protějšek Bogdan Obradovič nechal naopak oba singlisty odpočívat.

Český pár potvrdil správnost volby hned v páté hře první sady, když poprvé prolomil podání Zimonjičovi, šestému deblistovi na žebříčku ATP.

Za stavu 3:4 sice přišel o servis i Štěpánek, hned poté však Češi brejkli Zimonjiče podruhé a Berdych dopodával na vítězství v setu.

I ve třetím setu přišel jako první o svůj servis Zimonjič, za stavu 1:3 zaváhal poprvé při svém servisu i Bozoljač a Češi poté díky bezchybnému servisu dovedli do vítězného konce i druhý set.

Do toho třetího naopak vstoupili lépe Srbové, když hned na úvod vzali servis Štěpánkovi a poté se dostali do vedení 3:0.

Za stavu 1:3 však o své podání přišel i Bozoljač, a protože si poté už oba týmy svůj servis hlídaly, musel poprvé ve víkendovém klání rozhodnout o vítězi tie-break. A když Štěpánek využil díky esu hned první mečbol, mohli se Češi radovat z vítězství.

"Nebylo to úplně nejjednodušší, usnul jsem o půl páté ráno, ale díky Tomášovi a divákům jsem to zvládl a navíc jsem ušetřil sílu na zítřejší případnou dvouhru," řekl Štěpánek po zápase na kurtu.

"Doufám, že tentokrát proti Srbům vedení dva jedna využijem a postoupíme do semifinále," dodal Štěpánek.

"Jsem v ideální pozici. Cítím se dobře, mám za sebou dva dobré zápasy, dvě výhry tři nula, proto věřím, že zítra to přenesu do zápasu s Tipsarevičem," řekl na tiskové konferenci Berdych.