Berdych před Argentinou: Jsme velcí favorité!

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 9. 2013 13:15
Poprvé od loňského triumfu ve finále proti Španělsku, tedy po téměř deseti měsících, se český daviscupový tým opět představí před domácím publikem.
Tomáš Berdych by si v semifinále Davis Cupu vynahradil zklamání z US Open, kde vypadl "už" v osmifinále.
Tomáš Berdych by si v semifinále Davis Cupu vynahradil zklamání z US Open, kde vypadl "už" v osmifinále. | Foto: Reuters

Praha - Poprvé od loňského triumfu ve finále proti Španělsku, tedy po téměř deseti měsících, se český daviscupový tým opět představí před domácím publikem.

V semifinále letošního ročníku jej stejně jako loni čekají od pátku do nedělě Argentinci.

"Nalbandian přibral a tenis nehraje"

Tentokrát ale budou mít Češi obrovskou výhodu, Argentinci totiž přijedou bez svých dlouhodobě nejlepších hráčů v soutěži - světové šestky Juana Martína del Potra a někdejšího vítěze Turnaje mistrů Davida Nalbandiana.

"Jsme i kvůli tomu, že nepřijedou Del Potro s Nalbandianem, velcí favoriti a je na nás, abychom tu roli potvrdili. Ideálně bych rád skončil už po sobotě, ale Argentince se nevyplácí podceňovat," řekla na nedělním setkání s novináři česká jednička Tomáš Berdych.

Také podle kapitána českého týmu Jaroslava Navrátila bude povinností českého týmu po roce opět postoupit do finále.

"Sestava je bez Del Potra a Nalbandiana, což je pro ně velké oslabení. Jsou tam ale mladí hráči, kteří se budou chtít ukázat jako Delbonis," přiznal Navrátil.

"Bavil jsem se na US Open s argentinským kapitánem a ten mi říkal, že se Nalbandian už tolik tenisu nevěnuje, podle něj prý přibral a zajímají ho více auta než tenis," doplnil s úsměvem.

Berdych: Těšíme se, že jsme doma 

Pátý hráč světa Berdych, který na nedávném US Open vypadl v osmifinále, by chtěl zase v pražské O2 areně zažít atmosféru jako loni v listopadu proti Španělsku.

"Zase se těšíme po roce na domácí atmosféru, bylo by docela pro naše fanoušky nefér, kdyby nás letos doma neviděli. Chceme, aby jich přišlo co nejvíc a aby to bylo podobné jako v tom finále," přeje si Berdych.

"Jsem rád, že se vlastně poprvé od finále zase sejdeme v plné sestavě. Říkal jsem kapitánovi, že zase udělám jeden a půl bodů a že zase doufám, že to bude stačit," připomněl svůj bodový zisk v zápase proti Španělsku.

Také Navrátil přiznal, že se na domácí atmosféru těší.

"Určitě to se mnou něco dělá, když jsem po roce tam, kde jsme se všichni radovali, doufám, že divákům opět uděláme radost a postoupíme," uvedl český kapitán.

"Jsem rád, že Radek bude hrát dvouhru" 

Důležité pro Navrátila však hlavně je, že je tým poprvé od zápasu se Španělskem kompletní, tedy že vedle sebe nastoupí Berdych s Radkem Štěpánkem.

"Radkovy výsledky ve dvouhře jsou teď dobré, před US Open vyhrál třeba nad Almagrem, jsem strašně rád, že ho skoro po roce budu moct zase použít ve dvouhře," liboval si Navrátil.

"Jeho účast je důležitá i kvůli pohodě v týmu. A ještě k tomu bude posílen tím, že porazil s Paesem bratry Bryany," připomněl semifinálový zápas na probíhajícím US Open, kde Štěpánka s Paesem v neděli od 18:30 SELČ čeká finále.

Také Berdych je spokojen s tím, že se opět se Štěpánkem sešel. Oběma prý totiž sedí co nejrychlejší kurt.

"Bereme co nejrychlejší kurt, všechno co projde v rámci pravidel, to budeme brát. Máme výhodu domácího prostředí a tu chceme co nejvíce využít," přeje si Berdych.

"S Monakem nečekám nic lehkého" 

Argentinskou jedničkou bude při absenci Del Potra někdejší hráč světové desítky Juan Mónaco, který hrál v Davis Cupu už proti Berdychovi i Štěpánkovi. Všechny tři zápasy však prohrál. 

"Mónaco je hodně nepříjemný, snaží se vám vnutit svou hru. Vím o tom, že jsem oba vzájemné zápasy v Davis Cupu obracel ze stavu 1:2 a že to vždycky byly dlouhé zápasy. Ani tentokrát nečekám nic jednoduchého," přiznal Berdych.

"Sledoval jsem i Delbonise, vylétl nahoru skoro odnikud, měl na antuce vynikající výsledky. Na druhou stranu na US Open vypadl překvapivě už v prvním kole kvalifikace, takže se ukazuje, že mu tvrdý povrch moc nevoní," doplnila česká jednička.

Argentinské hráče sledoval osobně na US Open i Navrátil, který však moc zápasů neviděl.

"Mónaco se totiž zranil, Delbonis vypadl už v kvalifikaci, dál došel jen Mayer, který se mi docela líbil," uvedl Navrátil.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy