Berdych přiznal, že se po Šanghaji sejde s Lendlem

ČTK ČTK
5. 10. 2014 19:42
Tenista Tomáš Berdych se po turnaji v Šanghaji, který se hraje příští týden, sejde s bývalým prvním hráčem světa Ivanem Lendlem.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Peking/Praha - Tenista Tomáš Berdych se po turnaji v Šanghaji, který se hraje příští týden, sejde s bývalým prvním hráčem světa Ivanem Lendlem. Nejspíše spolu budou probírat možnou trenérskou spolupráci.

"Po turnaji v Šanghaji budeme mít schůzku. Budu mít s Ivanem setkání. To je vše, co k tomu teď můžu říci," řekl Berdych na tiskové konferenci v Pekingu po dnešním finále, v kterém prohrál se Srbem Novakem Djokovičem jasně 0:6 a 2:6.

Berdychovo spojení s Lendlem se nabízí od letošního května. Osminásobný grandslamový vítěz Lendl totiž v březnu ukončil spolupráci s Andym Murraym, kterého vedl od prosince 2011. Brita dovedl k olympijskému zlatu a dvěma grandslamovým titulům - na US Open a především na trávě ve Wimbledonu.

Právě Berdychova touha zaútočit na grandslamový titul a prodrat se do elitní světové čtyřky je motivem pro to, aby s Lendlem spojil síly.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy