9. 2. 2010 15:58
Berdych - Odesnik 2:1, Pavljučenkovová - Benešová 2:0
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Praha - Tomáš Berdych udolal v prvním kole turnaje v San Jose amerického tenistu Wayna Odesnika po setech 6:1, 6:7 a 7:5 a po téměř dvouapůlhodinové bitvě postoupil dál.

První set sice pátý nasazený Berdych hladce vyhrál, pak se ale utkání změnilo v přestřelku tvrdých servisů. Oba tenisté si drželi své podání, a tak ve druhém setu musel rozhodnout tie-break, ve kterém byl úspěšnější domácí tenista.

I ve třetím setu to vypadalo, že bude muset rozhodnout zkrácená hra, Berdych však ve dvanácté hře prolomil soupeřův servis, a zápas tak dovedl do vítězného konce.

Ve druhém kole narazí Berdych na Fina Jarkka Nieminena.

Vítězství ve dvouhře i čtyřhře obhajuje Radek Štěpánek, který se v prvním kole dvouhry utká s Xavierem Malissem z Belgie. Úspěšně už vstoupil spolu s Němcem Tommym Haasem do turnaje v deblu, když porazili čtvrtý nasazený pár Cerretani, Kohlmann.

Benešová uhrála v Paříži jedinou hru. Šáfářová jde dál

Smutná Iveta Benešová
Smutná Iveta Benešová | Foto: Reuters

Zato Iveta v prvním kole dvouhry v Paříži zcela propadla. Rusce Anastasii Pavljučenkovové podlehla třiačtyřicátá hráčka světa 1:6 a 0:6.

S osmnáctiletou tenistkou prohrála za 55 minut.

Sedmadvacetiletá česká jednička, která kvůli svým dlouhodobým neúspěchům ve Fed Cupu nefigurovala ve víkendovém duelu s Německem, prohrála v prvním kole už na turnajích v Brisbane a Hobartu, jedinou letošní výhru si připsala na Australian Open.

Uspěla naopak Lucie Šafářová, která porazila ve stejném turnaji Rakušanku Tamiru Paszekovou 6:0, 6:3

San Jose - dvouhra - 1. kolo:

Berdych (5) - Odesnik (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 7:5, Dent (USA) - Bogomolov (USA) 6:4, 7:6 (7:2), Istomin (Uzb.) - Harrison (USA) 6:2, 7:5, Mayer (Arg.) - Gulbis (Lot.) 7:5, 6:4, Nieminen (Fin.) - Pörschke (Něm.) 3:6, 6:3, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Haas, Štěpánek (Něm./ČR) - Cerretani, Kohlmann (4-USA/Něm.) 6:3, 6:3.

Paříž - dvouhra - 1. kolo:

Pavljučenkovová (Rus.) - Benešová 6:1, 6:0. Šafářová - Paszeková (Rak.) 6:0, 6:3