Český hráč dnes v Paříži se světovou jedničkou prohrál 3:6, 5:7 a 3:6.
Berdych se až na krátkou výjimku ve druhé sadě nedostal k agresivní hře.
Precizně hrající Djokovič držel...
2. 6. 2016 15:28
Už jedenáctý zápas v řadě prohrál český tenista Tomáš Berdych proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. Tentokrát na něj nestačil ve čtvrtečním čtvrtfinále pařížského French Open po setech 3:6, 5:7 a 3:6. Srb tak dál s ní o kariérním Grandslamu, triumf na Roland Garros mu totiž stále chybí.

Praha - Už jedenáctý zápas v řadě prohrál český tenista Tomáš Berdych proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. Tentokrát na něj nestačil ve čtvrtečním čtvrtfinále pařížského French Open po setech 3:6, 5:7 a 3:6. Srb tak dál s ní o kariérním grandslamu, triumf na Roland Garros mu totiž stále jako jediný ve sbírce chybí. Utkání jsme sledovali živě zde.

"Bylo to opravdu těžké utkání. I když jsem prohrál ve třech setech, měl jsem šance. Proti němu dostanete jen velmi malé šance a on to zvládl lépe," řekl Berdych na tiskové konferenci.

Berdych sice pokračoval v solidní hře, kterou produkoval po celý letošní antukový grandslam, proti světové jedničce ovšem z lehce nadprůměrnou hrou nemohl uspět.

V prvním setu se hrál vyrovnaný tenis do stavu 3:2 pro Berdycha, pak ale jakoby rodák z Bělehradu zapnul nějaké tlačítko na svém těle a na kurtu byl rázem neomylný, rychlý a důrazný robot.

Ve třetí sadě Berdych zahodil brejkboly

Djokovič uhrál sedm gamů za sebou, takže získal první set poměrem 6:3 a ve druhém vedl už 3:0. Berdych se ale vzpamatoval a v prostřední části druhého setu předvedl své nejlepší věci. Za stavu 2:4 se dostal k prvním brejkbolům a dokázal svou šanci využít. Rozhodnutí tak přinesla až dvanáctá hra, v níž Djokovič opět zapnul na vyšší level a sebral Berdychovi počtvrté podání.

Třetí dějství zahájil Srb vlažně a první hru na svém servisu prohrál bez zisku jediného fiftýnu. Ztracené podání si ale rychle vzal zpět a opět dominoval. Berdych měl další dva brejkboly v páté hře, ale nevyužil je a to byl rozhodující moment. V osmém gamu ztratil pošesté své podání a Djokovič už nepřipustil žádné komplikace.

Berdycha porazil v šestadvacátém vzájemném duelu už počtyřiadvacáté. Český hráč se sice potřetí v kariéře dostal do čtvrtfinále French Open, na své maximum - semifinále z roku 2010 - ale nenavázal.

Soupeřem Djokoviče v pátečním semifinále bude letos v životní formě hrající Dominic Thiem. Dvaadvacetiletý Rakušan porazil Belgičana Davida Goffina 4:6, 7:6, 6:4 a 6:1 a mezi nejlepší čtyřkou na grandslamu je poprvé v kariéře. Před ním se do semifinále grandslamu z Rakušanů dostali jen Thomas Muster a Jürgen Melzer.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 32 017 500 eur):

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (7-ČR) 6:3, 7:5, 6:3, Thiem (13-Rak.) - Goffin (12-Belg.) 4:6, 7:6 (9:7), 6:4, 6:1.

Ženy:

S. Williamsová (1-USA) - Putincevová (Kaz.) 5:7, 6:4, 6:1, Bertensová (Niz.) - Bacsinszká (8-Švýc.) 7:5, 6:2.