Berdych: Máme výhodu. Djokovič si nestačí odpočinout

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
13. 9. 2010 18:15
Berdych si pochvaluje i místní arénu a kurt
Berdych věří, že větší odpočinek bude hrát v postupu do finále velkou roli
Berdych věří, že větší odpočinek bude hrát v postupu do finále velkou roli | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Bělehrad/Praha - Před dvěma měsíci byl Tomáš Berdych ve stejné pozici jako nyní srbský tenista Novak Djokovič.

Česká jednička a sedmý hráč světa sice zaznamenal postupem do finále Wimbledonu proti Španělovi Rafaelu Nadalovi životní úspěch, kvůli únavě a problémům s břišním svalem se vzdal účasti ve čtvrtfinále Davis Cupu v Chile.

Jednička Srbů a třetí hráč světa se v pondělí večer utká s Nadalem ve finále US Open a už v pátek jej v Bělehradu čeká první dvouhra v semifinále Davis Cupu právě proti Berdychovi a spol.

Čtěte také:
Déšť potřetí za sebou posunul finále US Open na pondělí
Djokovič udolal v pátém setu Federera a jde na Nadala

Zatímco Djokovič narozdíl od Berdycha k pátečnímu zápasu pravděpodobně nastoupí, vedle únavy bude muset zvládnout i časový přesun směrem do Evropy, což je ještě náročnější, než opačným směrem.

"Pro oba hráče (druhým finalistou je Rafael Nadal) je to komplikace a pro nás jako český tým určitě lepší. Novak nebude mít moc času na odpočinek, ani aby si zvykl na evropský čas," uvedl na facebooku daviscupového týmu Berdych.

Djokovič má navíc smůlu, že se finále mělo hrát už v neděli, na pondělí ho však přesunuly dešťové přeháňky. Do svého rodiště by se tak měl přesunout jen těsně před čtvrtečním losem.

Berdych a spol se cítí v Bělehradu jako doma

Čeští tenisté jsou naopak v Bělehradu už od neděle a v pondělí si poprvé v kompletním složení zatrénovali v aréně, ve které se odehrají víkendové zápasy.

Foto: Reuters

Vedle Berdycha a jeho tradičního daviscupového parťáka Radka Štěpánka si tvrdý povrch v Beograd Areně i Jan Hájek a Ivo Minář, kteří s přispěním Lukáše Dlouhého vybojovali překvapivě snadný postup přes Chile.

"Kurt je hodně příjemný. Řekl bych, že je i dost podobný tomu, na čem jsme hráli v Americe, takže si není potřeba na nic moc nového zvykat. Možná je o něco pomalejší, ale zase ty podmínky, že se hraje v hale a není vítr ani slunce, jsou o to příjemnější," libuje si Berdych.

Kvůli tomu, že bydlí spolu s týmem na hotelu těsně vedle haly, připadá si v Bělehradu jako v tradičním českém domově daviscupového týmu - ostravské ČEZ Areně.

"To je skvělá kombinace podobná tomu, na co jsme zvyklí z Ostravy. Měl jsem strach, aby to nebylo něco staršího, ale hala je opravdu nádherná," dodal Berdych.

 

Právě se děje

Další zprávy