13. 10. 2008 23:44
Berdych - Schüttler 6:1, 6:2
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Madrid - Famózním způsobem prošel Tomáš Berdych prvním kolem turnaje série Masters ve španělském Madridu. V pondělním večerním střetnutí si poradil s Rainerem Schüttlerem z Německa.

Tak snadný zápas český tenista dlouho nepamatuje. Svého soupeře rozdrtil po snadném průběhu, přičemž zápas netrval ani hodinu.

Potvrdil tak, že má výtečnou formu. Před týdnem vybojoval v Tokiu svůj první letošní titul.

Čtěte více: Fantazie: Berdych získal první letošní titul! Konečně

Už na začátku zápasu získal rodák z Valašského Meziříčí podání Schüttlera a v nastolené cestě pokračoval. První sadu vyhrál během třiadvaceti minut, když proměnil hned první nabídnutý setbol při servisu německého hráče.

Jen na začátku druhého dějství Berdych zaváhal, dokonce příšel o podání. Bylo to poprvé, ale také naposledy.

Protivník, který se po mizerném loňském roce vrátil mezi nejlepší čtyřicítku na světě, totiž tuto možnost nevyužil a brejk nepotvrdil.

Svěřenec Jaroslava Navrátila hned vyrovnal na 1:1 a od té doby zase převyšoval soupeře. Vycházelo mu podání a rychlé výměny končily v jeho prospěch. Ještě dvakrát mu vzal servis a nakonec se za padesát čtyři minut radoval z výhry v poměru 6:1 a 6:2.

V dalším kole jej ovšem čeká David Nalbandian, sedmý nasazený Argentinec, s nímž má přítel Lucie Šafářové zápornou bilanci 1:3.

Nalbandian navíc obhajuje titul, vloni ve finále porazil Rogera Federera. Mimochodem, švýcarský tenista se po krátké pauze vrací na kurty a jeho soupeřem ve druhém kole bude jiný český zástupce Radek Štěpánek.