Berdych bude hrát o první titul v sezoně. Rozdrtil Tursunova

23. 2. 2013 15:30
Tomáš Berdych si na turnaji v Marseille zahraje poprvé v sezoně o titul.
Tomáš Berdych porazil v semifinále turnaje v Marseille Rusa Dmitrije Tursunova za pouhých 55 minut v poměru 6:2 a 6:1. | Foto: Reuters

Marseille - Tomáš Berdych si na turnaji v Marseille zahraje poprvé v sezoně o titul.

Šestý hráč světa v semifinále porazil Dmitrije Tursunova z Ruska 6:2, 6:1 a ve finále se utká s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou, jenž porazil krajana Gillese Simona 6:2, 6:2.

Zatímco předchozí dva vzájemné zápasy vyhrál Berdych až ve třech setech, tentokrát Tursunovovi povolil jen tři gamy. Sedmadvacetiletý český hráč tak poprvé na turnaji vyhrál bez ztráty sady, předtím v Marseille proti Ernestsu Gulbisovi z Lotyšska a Jerzymu Janowiczovi z Polska vždy prohrál druhý set v tie-breaku.

V neděli Berdych, jehož dosavadním letošním maximem byla čtvrtfinále v Čennaí a na Australian Open, bude usilovat o devátý titul v kariéře. Naposledy si ve finále zahrál loni v říjnu ve Stockholmu, kde porazil Tsongu. Nad osmým hráčem světa loni vyhrál všechna tři utkání, naopak se Simonem tři poslední vzájemné duely Berdych prohrál.

Tenisový turnaj mužů v Marseille (tvrdý povrch, dotace 598.535 eur):

Dvouhra - semifinále:

Berdych (1-ČR) - Tursunov (Rus.) 6:2, 6:1, Tsonga (3-Fr.) - Simon (6-Fr.) 6:2, 6:2.