Baumrtová zářila v Amsterdamu. Zaplavala rekord i limit na OH

12. 12. 2015 17:46
Simona Baumrtová zaplavala na mítingu v Amsterdamu limit na 200 metrů polohový závod, navíc překonala i český rekord na 200 metrů volný způsob.
Simona Baumrtová
Simona Baumrtová | Foto: Reuters

Amsterdam - Simona Baumrtová překonala na mítinku v Amsterodamu český rekord na 200 metrů volný způsob, zaplavala olympijský limit na 200 metrů polohový závod a zvítězila na své hlavní trati 100 metrů znak. Na ní však limit A na olympijské hry v Riu de Janeiro nesplnila.

Baumrtová si jela do Amsterodamu spravit chuť po ME v krátkém bazénu v izraelské Netanji, kde zaostala za osobními rekordy a ve třech startech jí pokaždé unikl cenný kov. V rozplavbě kraulařské dvoustovky předvedla výkon 2:00,21 minuty, čímž české maximum Anny Kolářové zdolala o tři setiny. Ve finále byla pátá v čase o 66 setin pomalejším.

Na stovce olympijský limit nesplnila

Na znakařské stovce Baumrtová v Amsterdamu kralovala, její finálový výkon měl hodnotu 1:00,66 minuty, což je o 41 setin pomalejší než olympijský limit A. Baumrtové dva roky starý český rekord má hodnotu 59,84 sekundy. Olympijské kritérium již dříve překonala na znakařské dvoustovce.

Přísnější kritérium do Ria čtyřiadvacetiletá plavkyně zvládla v rozplavbě polohové dvoustovky díky času 2:14,06. Do finále této disciplíny Baumrtová nenastoupila a odjela na MČR v krátkém bazénu do Plzně.

Chomutovská plavkyně byla v Amsterdamu ještě třetí na sprinterské znakařské padesátce za 28,46 sekundy, což je 26 setin za jejím národním rekordem z roku 2013.