Baumrtová byla na 50 m znak čtrnáctá, Ledecká čtvrtý titul nemá

Aktualizováno 26. 7. 2017 19:09
Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá
Fu Jüan-chuej na MS 2017
Fu Jüan-chuej na MS 2017 | Foto: Reuters

Budapešť - Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá. V semifinále zaplavala čas 28,03, což bylo o dvanáct setin rychlejší než v dopoledních rozplavbách.

K dalšímu postupu do finále ale měla sedmá žena z dvojnásobné trati daleko, dělilo ji od něj 43 setin sekundy. První porážku po třech titulech v Budapešti zažila Američanka Katie Ledecká, na kraulařské dvoustovce se dělila o stříbro.

Baumrtová do semifinále postupovala patnáctým časem. Výkon i pozici vylepšila a zaostala o 14 setin za vlastním českým rekordem, který zaplavala před měsícem v Římě. Aby měla šanci na postup, musela by si osobní rekord vylepšit o tři desetiny.

Ledecké se nevydařil útok na šest zlatých medailí z jednoho šampionátu. Na kraulařské dvoustovce obracela do závěrečné padesátky o setinu za Australankou Emmou McKeonovou, se kterou se nakonec ve shodném čase podělila o stříbro.

Obě v posledním bazénu předstihla osmadvacetiletá Italka Federica Pellegriniová, která v této disciplíně získává medaile na MS od roku 2005. Dnešní titul přidala ke zlatům z let 2009 a 2011.

O světový rekord se na závěr programu postarala smíšená štafeta USA v polohovém závodu na 4×100 metrů. Ryan Murphy, Kevin Cordes, Kelsi Worrellová a Mallory Comerfordová dosáhli času 3:40,28.

před 6 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.