Nezdolný Bauer: Zakončení her? Asi si dám ještě jedno...

FOTO Polibky i ovace fanoušků, biatlonisté přijeli domů
Krátce po desáté pondělní hodině večer dosedl vojenský speciál s českými olympioniky na pražské letiště Kbely.
Letadlo se asi o hodinu zpozdilo, protože v Soči chyběl dostatečný personál na naložení zavazadel.
Trochu unavení sportovci nakonec ale dorazili do Prahy. Jako první vystoupil z letadla Ondřej Moravec.
Úspěšní medailisté pak zapózovali s medailemi v rukou.
Foto: CPA Eduard Erben
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 2. 2014 10:00
Další ohlasy olympioniků po návratu ze Soči.

Praha – Poslední medailové klenoty jsou doma. V pondělí pozdě večer přistál ve Kbelích vládní speciál se vzácným nákladem – druhou částí nejúspěšnější české olympijské výpravy v historii zimních her.

Mezi navrátilci do vlasti totiž nechyběli ani veleúspěšní biatlonisté, kteří se celkově zasloužili o pět cenných kovů v české medailové sbírce. A nelze se tak divit, že se s nimi řádně pochlubili.

„Je fakt, že cinkáme a že už jsou trochu obouchané, ale myslím, že to k tomu vlastně i patří,“ usmívala se zářivě, leč unaveně dvojnásobná stříbrná medailistka Gabriela Soukalová. „Kdyžtak si je nějak opravím. Snad,“ dodal spokojený parťák ze smíšené štafety Jaroslav Soukup.

Olympionici tentokrát nepilotovali. Prý...

Na palubě letadla nechyběly ani mladé biatlonistky Eva Puskarčíková, Jitka Landová, které pomohly vybojovat v ženské štafetě čtvrté místo. S pilotováním letadla ale nikoliv, stejně jako další olympionici. „Já jsem tam vůbec nebyl,“ dušoval se trojnásobný olympijský medailista ze Soči Ondřej Moravec.

Až po zmínce o tom, že z toho žádné problémy nehrozí se ostatní přece jen trochu rozpovídali. „Já se tam byla podívat, ale nepilotovala jsem,“ přiznala Veronika Vítková, stejně jako následně Soukup: „Mně ukazovali spoustu tlačítek, které tam mají, ale prý vlastně ani nepotřebují. Říkali, že s tím jen startují a přistávají!“

„Já se byla podívat v kabině už při odletu, tentokrát už ne. Navíc, když viděli blond barvu mých vlasů, tak si asi řekli, že mi letadlo nesvěří, že by to taky nemuselo dopadnout dobře,“ rozesmála všechny přítomné Soukalová. Do Česka tak bez újmy na zdraví dorazili i úspěšní běžci Lukáš Bauer a Eva Vrabcová-Nývltová. Ti si domů přivezli pátá místa. A oba s nimi byli nadmíru spokojení.

Bauer pochválil svojí reprezentační kolegyni

„Největší zážitek z her? Asi bronz Jardy Soukupa, který odstartoval tu sérii skvělých českých výsledků. A chtěl bych také vyzdvihnout výsledky Evy, protože to, co předvádí po celou sezónu a završila nyní na olympiádě, je myslím výborné,“ připomněl šestatřicetiletý Bauer senzační páté místo v závodě žen na 30 km s hromadným startem své osmadvacetileté reprezentační kolegyně.

S ohledem na fakt, že spolu s ním přiletěl i další lyžař – už za týden čtyřicetiletý skikrosař Tomáš Kraus, nemohlo chybět téma týkající se jejich dalších kariér.

„Výsledkově spokojený pochopitelně nejsem, ale jsem spokojený s načasováním formy. Bohužel v té naší disciplíně stačí jedna malá chybička, špatně se to semele a je po výsledku. V hlavě má to, že chci dokončit tuto sezónu a pak se uvidí. Víte, neměli jsem nyní moc štěstí na zdraví v rodině, takže si musíme sednout a uvidíme, co dál,“ řekl bývalý dvojnásobný mistr světa v této disciplíně, který ale pod pěti kruhy nemá štěstí a v Soči po pádu nepostoupil z osmifinále.

Na zakončení olympiády všichni nešli

A o necelé čtyři roky mladší Bauer? „Co se mě týče, tak já jsem s výsledky (páté místo na patnáctce klasicky) na olympiádě spokojený. A co se týče další kariéry? Tu otázku teď slyším docela často. Já vždy říkám, počkejte si na jaro. Teď nevím, nechci se tím zabývat, ale něco jsem už naznačil tou první odpovědí,“ pronesl možná dodatečně zlatý muž z Turína (více ZDE!).

Co tím myslel? Při první otázce na to, jak si čeští sportovci užili závěrečný ceremoniál v Soči totiž odpověděl: „Já dám zakončení asi až příště.“

A když už je řeč o slavnostním zakončení olympiády – ne všichni se jej zúčastnili osobně. Vlajkonoš Ondřej Moravec tak „nějak neměl na výběr“, jeho parťák Jaroslav Soukup ale například zůstal na pokoji, stejně jako Gabriela Soukalová, nebo Eva Vrabcová-Nývltová. „Chtěla jsem si konečně užít volný večer s manželem a trochu své úspěchy oslavit,“ přiznala s trochu nesmělým úsměvem rodačka z Trutnova než se společně s dalšími vydala k domovům.

Stejně jako ni, tak i například na Vítkovou čekal její partner, který překvapil dárkem v podobě růžičky a přivítal velkým polibkem. Zaslouženým...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy