Bauer odletěl jen s jedním párem lyží

SportPlus
24. 10. 2005 16:37
PRAHA - Jedna z českých lyžařských nadějí v začínající olympijské sezóně Lukáš Bauer zamířila do Finska, kde se za polárním kruhem bude připravovat na blížící se start Světového poháru. Osmadvacetiletý Bauer si v pondělí přinesl na letiště jen jeden pár l

Běžec se před novým ročníkem Světovým pohárem, který začal o víkendu sprintem v německém Düsseldorfu. Závodu na nábřeží Rýna se rodák z Božího Daru nezúčastnil, nyní se soustředí na rekonvalescenci po angíně.

"Musím začít více zvolna, aby se zabránilo tomu, že se ta nemoc vrátí. Zatím jsem dělal všechno pro to, abych to doléčil. Jakmile to bude jenom trochu možné, začne objemová příprava, kterou ke konci budeme ladit do rychlosti," osvětlil pro ČTK Bauer před odletem do Finska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy