reklama
 
 

Bauer: Nerozklepu se. Kvůli MS ale nemůže spát

18. 2. 2009 1:00
Největší česká medailová naděje si tlak nepřipouští

Liberec - Už v pátek přijde na startujícím lyžařském světovém šampionátu v Liberci první vrchol. Alespoň z českého hlediska bude patnáctikilometrová trať mužů asi nejzajímavějším závodem.

Právě v tomto závodě by chtěl zaútočit na vysněnou zlatou medaili Lukáš Bauer. Největší česká naděje si ale žádný tlak nepřipouští a v poklidu se chystá na zápolení na domácí půdě.

Čtěte více: Janda, Koudelka... Máme na medaili, věří skokané

"Tratě nejsou extra můj šálek kávy, ale ve čtvrtek jsem dobře potrénoval, už tolik nesněžilo, tak to bylo lépe upravené," popisoval Bauer.

To nejlepší hned na začátek

"Není proč se bát, že šampionát začíná už v pátek. Bohužel má nejoblíbenější trať je hned na začátku, ale takový je program," nestresuje se vítěz loňského ročníku SP.

Velkým tématem je otázka Bauerova zdravotního stavu.

"Zdraví se zlepšuje. Já se cítím dobře, ale uvidíme, nemám teď žádné srovnání ze závodu," krčil rameny český reprezentant.

"Těšil jsem se hodně, poslední noci jsem ani nedočkavostí nemohl spát," říkal s nadsázkou Lukáš Bauer. Pak ale už s vážnou tváři dodal: "Těším se na zahájení a českou hymnu."

Běžci nejsou sami

"Příprava se nám trochu zkomplikovala, takže jsem rád, že v medailových očekáváních na tom nejsme nakonec sami," podotkl reprezentační trenér Miroslav Petrásek.

"Poslední závody se tak nepodařily, snad se to ale nakonec obrátí v náš prospěch," dodal.

Čtěte více: Zlato z Liberce? Za úspěch prémie půl milionu korun

A jak na Lukáše Bauera zatím působí liberecký šampionát? "Poprvé je to doma. Ostatní MS jsem vždycky vnímal jinak. Tam přijedu tři dny předem, teď znám všechny problémy, třeba ty se sněhem, od základů, takže na to mám úplně jiný náhled," připouští stříbrný medailista z OH v Turíně.

Kolena se mi netřesou

Rodák z Božího Daru je prý před vypuknutím šampionátu klidný. "To téma Bauer a očekávání jisté medaile tady je už od konce loňské sezony," tvrdí Bauer.

"Kolena se mi určitě netřesou. Chci uspět, ale není to žádná extrémní povinnost," nepřipouští si Bauer tlak okolí.

Ten je prý letos nicméně daleko větší ze strany fanoušků, než soupeřů. "Letos mám daleko více zdravotních problémů a ve Světovém poháru nejsem tak vidět," vysvětluje.

A nechystá největší česká medailová naděje nějakou tradiční změnu image? "Barevné překvapení se zatím nechystá. Ale rozhodně ho nevylučuji," směje se Lukáš Bauer.

autor: Ondřej Roubínek | 18. 2. 2009 1:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama