Bauer až čtrnáctý, prolog ve Švédsku vyhrál Cologna

19. 3. 2010 14:11
Lukáš Bauer dojel do cíle se ztrátou sedmnácti vteřin
Lukáš Bauer
Lukáš Bauer | Foto: Reuters

Falun - Závěrečný podnik Světového poháru v běhu na lyžích nezačal dobře pro Lukáše Bauera. Český reprezentant obsadil v pátečním prologu severského turné až čtrnácté místo.

Trať dlouhou 3,3 kilometru klasickou technikou zvládl ve švédském Falunu nejrychleji Švýcar Dario Cologna, už jistý vítěz Světového poháru Petter Northug skončil šestý.

Bauer chce přitom v poslední důležité akci sezony udržet druhé místo v pořadí SP. Útočí na něj právě Cologna a také další olympijský vítěz, Švéd Marcus Hellner, který dojel sedmý.

Lyžař z Božího Daru zaostal v pátek za vítězným Švýcarem o více než sedmnáct vteřin.

Kromě něj neodjel do Falunu žádný další český reprezentant.

Světový pohár vyvrcholí o víkendu, kdy je na programu nejdříve skiatlon (netradičně na dvacet kilometrů), v neděli potom na závodníky čeká patnáctka volnou technikou s hendikepovým startem.

Celkový vítěz této "druhé Tour de Ski" dostane 200 bodů do hodnocení SP a získá také finanční prémii 41 250 švýcarských franků.