Basketbalové Fenerbahce udolalo v Evropské lize Bamberg i díky deseti bodům Veselého

Aktualizováno 14. 10. 2016 23:06
Basketbalisté tureckého Fenerbahce Istanbul zvítězili v úvodním zápase Evropské ligy nad Bambergem 67:66. Na výhře se deseti body podílel Jan Veselý.
Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul
Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul | Foto: ČTK

Istanbul - Basketbalisté Fenerbahce Istanbul zahájili sezonu Evropské ligy těsnou výhrou 67:66 nad Bambergem. Český pivot Jan Veselý k tomu pomohl deseti body, šesti doskoky a osmi získanými fauly.

Jeden z hlavních aspirantů na titul se v prvním duelu trápil zejména v útoku a s přesností střelby. I Veselý proměnil jen dva z deseti střeleckých pokusů, byl ale často faulován a prosazoval se z trestných hodů.

Bamberg tak v úvodu vedl, jenže v druhé čtvrtině skóre otočil dvěma trojkami Pero Antič. V druhém poločase se rozstřílel Bogdan Bogdanovič, s 18 body nejlepší střelec zápasu, a Fenerbahce odskočilo na sedm bodů, ale ani to mu nestačilo na klidnou koncovku.

Naopak 80 vteřin před koncem se Bamberg ujal vedení, které si ale domácí vzápětí vzali Antičovými trestnými hody zpět. Veselý mohl 25 vteřin před koncem rozhodnout rovněž z šestek, které sice nedal, vzápětí však dobrou obranou nedovolil hostům proměnit rozhodující střelu.

Barcelona už bez českého rozehrávače Tomáše Satoranského, který odešel do NBA, vyhrála v Kazani 69:63. Nejlepším střelcem byl s 23 body Justin Doellman. Utkání pomáhal řídit český sudí Robert Vyklický.

Evropská liga basketbalistů - 1. kolo:

Fenerbahce Istanbul - Bamberg 67:66 (za domácí Veselý 10 bodů, 6 doskoků), Unics Kazaň - FC Barcelona 63:69, Laboral Vitória - Anadolu Efes Istanbul 85:84, Panathinaikos Atény - Žalgiris Kaunas 84:76.

1. CSKA Moskva 1 1 0 109:84 2
2. Real Madrid 1 1 0 83:65 2
3. Panathinaikos Atény 1 1 0 84:76 2
4. FC Barcelona 1 1 0 69:63 2
5. Darüssafaka Istanbul 1 1 0 73:70 2
6. Milán 1 1 0 99:97 2
7. Laboral Vitória 1 1 0 85:84 2
8. Fenerbahce Istanbul 1 1 0 67:66 2