Basketbalové Chicago prožilo dvojnásob smutný večer

22. 3. 2017 9:08
Chicago Bulls po úmrtí bývalého generálního manažera nezvládlo dobře rozehraný zápas s Torontem.
Chicago Bulls (Jimmy Butler)
Chicago Bulls (Jimmy Butler) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Chicaga ztratili výborně rozehraný zápas v Torontu, které porazili v jedenácti předchozích vzájemných duelech. V úterý se blížili dvanáctému vítězství, když v polovině poslední čtvrtiny vedli 109:94. Raptors ale patnáctibodovou šňůrou manko smazali a nakonec se radovali z vítězství 122:120 po prodloužení. Pro Bulls to byl dvojnásob smutný večer, neboť ve stejný den zasáhla klub i celou NBA zpráva o smrti bývalého úspěšného generálního manažera Jerryho Krause, který dovedl Chicago k šesti mistrovským titulům.

Toronto dokázalo v této sezoně už popáté otočit zápas, v němž prohrávalo o 15 a více bodů. DeMar DeRozan k výhře přispěl 42 body a osmi asistencemi. Bulls nestačilo 37 bodů a 10 doskoků Jimmyho Butlera.

Zajímavou předehrou před zápasem s Raptors každopádně obstaral Robin Lopez, známý to nepřítel všech maskotů v NBA.

Zatím nejpovedenější zápas od přestupu ze Sacramenta prožil v dresu New Orleans DeMarcus Cousins. Pivot s pověstí bouřliváka zaznamenal 41 bodů a 17 doskoků a výrazně se podílel na výhře nad Memphisem 95:82. Grizzlies přitom vedli v první půli o 13 bodů. Jenže po změně stran se ke Cousinsovi přidal zlepšeným výkonem i Anthony Davis, jenž utkání dokončil s 19 body a 13 doskoky.

Brooklyn porazil Detroit 98:96. O výhře rozhodl těžkou střelou se závěrečným klaksonem Brook Lopez, autor 29 bodů.

Napínavou koncovku viděli i diváci v Portlandu, kde domácí vedli tři minuty před koncem nad Milwaukee 90:87. Bucks však dokázali šesti body skóre otočit a domácí Damian Lillard v poslední sekundě netrefil při pokusu o vyrovnání trojku. Lillard byl s 31 body nejlepším střelcem utkání. Bucks vedl s 26 body Khris Middleton.

Basketbalisté Golden State pohodlně přehráli Dallas 112:87 a Stephen Curry se mohl radovat ze šesté výhry v kariéře nad svým bratrem Sethem. Starší z bratrů Stephen nasbíral 17 bodů a devět asistencí, mladší Seth zůstal na deseti bodech. Nejlepším střelcem Warriors byl Klay Thompson s 23 body, za Dallas dal nejvíce 16 bodů Dirk Nowitzki.

San Antonio zvítězilo na palubovce Minnesoty 100:93. Domácí Timberwolves vedli ve druhé části až o 12 bodů, ale hosté zaveleli k obratu ve třetí části, kterou ovládli 31:16. LaMarcus Aldridge přispěl k vítězství 26 body. Kawhi Leonard dal za první půli pouze dva body, ale po změně stran nastřílel dalších dvacet. Za domácí si připsal 53. double double v sezoně Karl-Anthony Towns za 25 bodů a 14 doskoků. Anthony Wiggins přidal 22 bodů.

V losangeleském derby Clippers zdolali Lakers 133:109, když v utkání ani jednou neprohrávali. Chris Paul za 25 minut stihl dát 27 bodů, J. J. Redickovi dokonce na 24 bodů stačilo odehrát pouze 17 minut. Za Lakers nastřílel nováček Brandon Ingram 21 bodů.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Detroit 98:96, Dallas - Golden State 87:112, LA Lakers - LA Clippers 109:133, Miami - Phoenix 112:97, Minnesota - San Antonio 93:100, New Orleans - Memphis 95:82, Portland - Milwaukee 90:93, Toronto - Chicago 122:120 po prodl.

4. Portland 70 32 38 45,7
5. Minnesota 70 28 42 40,0

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy s označením "y" vyhrály divizi.