Basketbalistky se zámořskou posilou v přípravě porazily Chorvatsko 75:51

8. 6. 2017 20:06
České basketbalistky zvládly předposlední přípravné klání na domácí mistrovství Evropy, podle očekávání porazily Chorvatsko. Divákům se poprvé v českém dresu představila posila ze zámořské WNBA Kia Vaughnová, která má od února české občanství.
České basketbalistky během přípravy na ME
České basketbalistky během přípravy na ME | Foto: ČTK

Hradec Králové - České basketbalistky v předposledním přípravném utkání před startem mistrovství Evropy porazily Chorvatsko vysoko 75:51. Proti soupeři, který na vrcholném turnaji bude chybět, tým Ivana Beneše v dějišti šampionátu v Hradci Králové ani jednou neprohrával a už v poločase vedl o 21 bodů 42:21.

Divákům se poprvé v českém dresu představila posila ze zámořské WNBA Kia Vaughnová. Americká pivotka, jež má od února české občanství, a opora mistrovského USK Praha dala prvních šest bodů domácího týmu a jen v úvodní čtvrtině jich nashromáždila jedenáct. Celkem v zápase odehrála 16 minut a připsala si 14 bodů.

O bod více dala nejlepší střelkyně zápasu a česká kapitánka Kateřina Elhotová. Do hry se dostalo všech dvanáct domácích hráček včetně Karolíny Elhotové, jež vyléčila zraněné koleno z turnaje v Karlových Varech. A pouze Eva Kopecká a Veronika Voráčková se nestihly zapsat mezi střelkyně.

V pátek se oba týmy, které se na minulém ME umístily na 11. a 12. místě, utkají podruhé, tentokrát ale s vyloučením veřejnosti a médií. Podle stejného modelu český tým hrál v minulém týdnu v Trutnově dvakrát s účastníkem ME Slovenskem a po porážce 51:73 pak za zavřenými dveřmi zvítězil 62:51.

Šampionát začne v Praze a Hradci Králové příští pátek a český tým do něj vstoupí zápasem s Ukrajinou.

Přípravné utkání basketbalistek v Hradci Králové:

ČR - Chorvatsko 75:51 (25:15, 42:21, 55:38)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 15, Vaughnová 14, Stejskalová, Hanušová a Kulichová po 8 - Miletičová 12, Džankičová 11, Buzovová 7. Fauly: 18:26. Trestné hody: 30/22 - 9/4. Trojky: 3:5. Doskoky: 45:33.