Basketbalistky USK vyhrály v Evropské lize na hřišti Šoproně

29. 11. 2017 20:14
Basketbalistky ZVVZ USK Praha v 6. kole Evropské ligy porazily Šoproň 79:71 a poprvé v této sezoně elitní soutěže vyhrály na hřišti soupeře. V Maďarsku získaly svěřenkyně Natálie Hejkové cenný skalp největšího překvapení tohoto ročníku. Domácí prohráli teprve podruhé a USK se na ně bodově dotáhl. Oba týmy ztrácejí na druhém a třetím místě ve skupině A dva body na neporažený Kursk. Pražankám skvěle vyšla první polovina utkání, ve které si vybudovaly náskok až 18 bodů. Ve třetí čtvrtině ale trochu polevily a pustily soupeře do hry. Maďarky se přiblížily až na tři body tři minuty před koncem. Pak však dala důležitý koš Bonnerová a kapitánka Elhotová přidala dalších pět bodů, jimiž rozhodla.