Basketbalistky USK vstoupily do Euroligy suverénní výhrou v maďarském Györu

27. 10. 2016 19:49
Basketbalistky pražského ZVVZ USK vyhrály v prvním zápase Evropské ligy na hřišti maďarského Györu 90:51.
Euroliga, USK Praha- Schio: radost hráček USK
Euroliga, USK Praha- Schio: radost hráček USK | Foto: Milan Kammermayer

Györ - Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do sezony Evropské ligy jasným vítězstvím 90:51 na hřišti Györu. Proti maďarskému celku si už v první čtvrtině vybudovaly náskok 17 bodů a v poklidu si hlídaly výhru. Nejlepší střelkyní byla s 18 body Marta Xargayová, 16 bodů a 13 doskoků přidala Sonja Petrovičová.

Trenérka Natália Hejková se bála, že právě Petrovičová se Xargayovou budou v úvodu sezony bojovat s únavou z náročného léta v podobě olympijských her a WNBA. Jenže právě ony dvě byly v první čtvrtině klíčovými postavami. Proměňovaly své střely, dobře bránily a Petrovičová i skvěle doskakovala.

České mistryně tak rychle získaly vedení 20:8 a v první čtvrtině odskočily dokonce na 17 bodů. Maďarky sice ve druhé části usilovaly o návrat do hry, ovšem Pražanky si vždy uhlídaly dvouciferný náskok a ve druhém poločase rychle odpor soupeře definitivně zlomily, když do třetí čtvrtiny nastoupily šňůrou 10:0. Sedm bodů z toho dala Petrovičová.

V závěru už si tak mohla dovolit trenérka Hejková vsadit jen na české hráčky a poslat do hry i mladé Anetu Mainclovou a Veroniku Šípovou, pro kterou to byl debut v Eurolize. Nejlepší Češkou byla s 15 body a sedmi doskoky Alena Hanušová.

Další zápas v elitní soutěži sehraje USK ve středu doma proti Wisle Krakov.

Utkání 1. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:

Györ - ZVVZ USK Praha 51:90 (14:29, 32:46, 41:68)

Nejvíce bodů: Goreeová 16, Hruščáková a Kieselová po 10 - Xargayová 18, Petrovičová 16, Hanušová 15, Šteinbergaová a Vaughnová po 10. Fauly: 16:11. Trestné hody: 5/5 - 12/11. Trojky: 0:7. Doskoky: 28:42.