Basketbalistky USK s Košicemi znovu prohrály

13. 1. 2010 21:07
O postupu se rozhodne za týden v Šoproni
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Attila Racek

Praha - Basketbalistky USK Praha podlehly v dnešním utkání Evropské ligy Košicím 75:89.

O postup do play off tak budou muset bojovat až v posledním utkání skupiny v Šoproni příští středu.

Naopak Košice, které zlomily české mistryně obratem ve druhé čtvrtině, se už v předstihu po přímém souboji o druhé místo ve skupině mohou těšit na vyřazovací část soutěže.

Vysokoškolačky se marně těšily na to, že před vlastními fanoušky oslaví postup mezi elitní šestnáctku. Na Košice jejich hra platila jen v první čtvrtině, kdy USK využíval výškovou převahu pod košem soupeře a hlavně chorvatská pivotka Kiretaová svými deseti body podpořila úvodní nápor.

Pak se ale hra domácích postupně rozsypala. Pražanky se trápily především s nízkou úspěšností střelby, což ostře kontrastovalo s chytrou a rychlou útočnou hrou Košic. Hostující hráčky si vytvářely hodně jednoduchých střeleckých pozic a postupně se chytily i Američanky Dupreeová s McCoughtryovou, elitní střelkyně soutěže, kterým se třemi trojkami sekundovala i Musovičová.

Košice předvedly klíčový nástup za nepříznivého stavu 26:27, kdy se jim povedla sedmnáctibodová šňůra. Otřesené Pražanky, které chtěly soupeřkám oplatit prohru o tři body z prvního utkání, kupily chyby i při bránění. Na začátku druhé půle dokonce ztrácely už sedmnáct bodů (37:54).

USK se ještě vzepřel, osm bodů za sebou a úspěšné trojkové pokusy Maltsiové, Elhotové a Kublinové, které se jinak trápily, daly týmu naději. Ta vzrostla poté, co Pražanky ukrojily z manka i ve čtvrté čtvrtině a dvakrát se dokonce přiblížily na dohled tří bodů. Za stavu 71:74 však přišly pro USK tři osudné ztráty míče, což slovenské mistryně nemilosrdně potrestaly. Hvězdné duo Dupreeová a McCoughtryová se postaralo o posledních 15 bodů Košic a odmítlo možné závěrečné drama.

Do play off postoupí z šestičlenné skupiny čtyři týmy. Vedle Košic, které ve druhé polovině Euroligy předvedly velké zlepšení po prohrách v prvních třech duelech, má v "céčku" jistotu i suverénní Rivas Madrid.

ZVVZ USK Praha - Good Angels Košice 75:89 (23:21, 37:51, 55:65)
Nejvíce bodů: Kiretaová 21, Whalenová 15, Maltsiová 12, Kublinová a Elhotová po 11 - McCoughtryová 28, Dupreeová 23, Musovičová 12. Trestné hody: 18/14 - 19/14. Fauly: 16:20. Trojky: 7:5.