Basketbalistky USK prohrály i v Bourges a přišly o druhé místo

23. 1. 2019 21:54
Basketbalistky USK Praha v desátém kole Evropské ligy prohrály 70:81 v Bourges a přišly o druhé místo, na kterém je vystřídal právě dnešní soupeř. Český celek navíc zaznamenal třetí porážku za sebou, což je jeho nejdelší série bez vítězství za poslední dva roky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Hráčky USK ztratily zápas ve druhé čtvrtině, kterou prohrály 26:18 a do druhého poločasu tak vstoupily s jedenáctibodovou ztrátou. České šampionky poté sice vyrovnaly hru a v úvodu závěrečné čtvrtiny po třech koších bez odpovědi domácích snížily na rozdíl dvou bodů, jenže Bourges vzápětí ukázalo, že doma je silné.

Francouzský celek, který doma prohrál jen s vedoucím týmem skupiny A Jekatěrinburgem, si náskok vzal zpět díky přesné střelbě za tři body a další drama už nedovolil. Bourges se tak posunulo se na druhé místo v tabulce, ze kterého sesadilo právě USK.

Výběr trenérky Natálie Hejkové navázal na prohry s Orenburgem a Schiem a v Evropské lize si připsal třetí porážku za sebou. Pro USK jde o nejdelší sérii bez vítězství od jara 2017, kdy prohrál čtyřikrát za sebou, ale přesto postoupil do Final Four.

Utkání 10. kola Skupiny A Evropské ligy basketbalistek:

Bourges - ZVVZ USK Praha 81:70 (15:12, 41:30, 57:49)

Nejvíce bodů: Chartereauová 21, Johannésová, Michelová obě 12, Plouffeová 10 - Thomasová 18, Ayayiová 16, Kateřina Elhotová 15, Režanová 10. Fauly: 19:16. Trestné hody: 14/11 - 17/9. Trojky: 6:3. Doskoky: 40:32.

Jekatěrinburg - Orenburg 77:52, Castors Braine - Polkowice 71:94.

1. Jekatěrinburg 10 10 0 840:597 20
2. Bourges 10 7 3 746:666 17
3. USK Praha 10 6 4 793:724 16
4. Polkowice 10 5 5 642:630 15
5. Orenburg 10 5 5 648:704 15
6. Villeneuve 9 3 6 537:663 12
7. Schio 9 2 7 551:608 11