Basketbalistky USK otočily zápas s Bourges a konečně v Evropské lize vyhrály

21. 10. 2015 21:15
Šampionky Evropské ligy na druhý pokus v novém ročníku soutěže konečně vyhrály, když si dokázaly poradit se silným francouzským výběrem Bourges.
Hráčky USK proti Bourges konečně zabraly.
Hráčky USK proti Bourges konečně zabraly. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha napravily úvodní porážku v Evropské lize s Kayserisporem a doma porazily silný francouzský celek Bourges 63:49. Soupeř přitom rychle vedl o deset bodů, ale úřadující šampionky ve druhé čtvrtině předvedly skvělou obranu a šňůrou 16:0 získaly zápas pod kontrolu.

Pražankám před týdnem nevyšel vstup do soutěže, když doma nezvládly prodloužení s Kayserisporem, který shodou okolností i druhý zápas v EL vyhrál až v nastavení (60:56 nad Castors Braine). A i proti francouzskému mistrovi začal USK špatně a po pěti minutách prohrával 4:14.

Jenže ve druhé čtvrtině domácí hráčky nedovolily soupeři přes šest minut dát ani bod. Samy předvedly šňůru 16:0, kterou táhly zejména Američanky Kia Vaughnová a Danielle Robinsonová. Spolu daly 18 bodů USK za sebou.

České mistryně tak šly do druhé půle s vedením o 12 bodů a tentokrát už obrat jako proti Kayserisporu nedopustily. Zkušeně si vedení hlídaly a výraznou převahu měly zejména pod košem. Soupeře na doskocích přeskákaly 44:25 a hráčkám francouzského celku dovolily jediný útočný doskok.

Nejlepší střelkyní byla se 16 body Kia Vaughnová, která přidala i deset doskoků, na obratu se ale výrazně podílela i česká pivotka a bývalá hráčka Bourges Ilona Burgrová, s níž na hřišti USK svého soupeře přehrál o 24 bodů.

Další zápas sehraje USK za týden v Orenburgu.

Evropská liga basketbalistek - 2. kolo:

Skupina A:

Galatasaray Istanbul - Dynamo Kursk 62:55 (za domácí Kulichová 11 bodů a 17 doskoků), Fenerbahce Istanbul - Košice 62:45, Salamanca - Villeneuve 72:49.

Skupina B:

ZVVZ USK Praha - Bourges Basket 63:49 (12:18, 35:23, 46:34)

Nejvíce bodů: Vaughnová 16, Robinsonová 14, Kateřina Elhotová 11 - Dumercová a Leedhamová po 12, Pageová 10. Fauly: 18:18. Trestné hody: 12/10 - 14/11. Trojky: 3:4. Doskoky: 44:25.

Kayserispor - Castors Braine 60:56 po prodl., Girona - Wisla Krakov 62:60 (za hosty Zohnová 18 bodů a 9 doskoků).

1. Kayserispor 2 2 0 132:124 4
2. USK Praha 2 1 1 131:121 3
3. Castors Braine 2 1 1 132:129 3
4. Girona 2 1 1 103:125 3
5. Orenburg 1 1 0 65:41 2
6. Jekatěrinburg 1 1 0 65:58 2
7. Wisla Krakov 2 0 2 129:138 2
8. Bourges 2 0 2 107:128 2