reklama
 
 

Basketbalistky těsně podlehly Číně a ve Varech skončily druhé

Aktualizováno 21. 6. 2018 22:08
České basketbalistky skončily na přípravném turnaji v Karlových Varech druhé po prohře 67:72.

Karlovy Vary - České basketbalistky v závěrečném utkání na přípravném turnaji v Karlových Varech podlehly Číně 67:72 a obsadily konečné druhé místo právě za asijským celkem, který se připravuje na mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Štefana Svitka tak zakončily letní přípravu s bilancí čtyř výher a tří porážek.

Číňanky na turnaji v konkurenci Turecka a Rumunska dominovaly, ale Češky jim jako jediné dokázaly vzdorovat. Jen ve druhé čtvrtině trochu vypadly z rytmu, což soupeři umožnilo odskočit až na devět bodů, ale jinak se celý zápas držely na dostřel. Ještě v poslední minutě byl rozdíl jediné střely.

Zasloužila se o to zejména rozehrávačka Lenka Bartáková, která k devíti bodům přidala i šest doskoků a deset asistencí. Potvrdila, že ji turnaj zastihl v dobré formě, když ve všech třech duelech patřila k nejlepším hráčkám. Střelecky se dařilo Daně Kušlitové, která v domácím prostředí karlovarské haly zaznamenala své reprezentační maximum 16 bodů. Tereza Pecková dala 14 bodů.

"Vítězství nebylo daleko. Holky bojovaly, na hřišti nechaly snad úplně všechny zbývající síly, ale nebylo to jen o bojovnosti. Předvedli jsme i velmi dobrý basketbal," řekl trenér Svitek, který vyzdvihl sílu soupeře. "Čína je tým, který bude na rozdíl od nás na světovém šampionátu a má velkou kvalitu, takže se jejich opory dokázaly prosadit i přes naši obranu. Chtěl bych všechny hráčky moc pochválit za celý turnaj," dodal.

"Věřila jsem, že můžeme vyhrát. Diváci nás hnali dopředu a doufala jsem, že nám to pomůžou zlomit. V klíčových chvílích se projevila větší zkušenost Číňanek a možná jsme měly i trochu smůly v těch závěrečných střelách," řekla nejlepší česká střelkyně Kušlitová.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech:

ČR - Čína 67:72 (18:18, 32:40, 48:53)

Nejvíce bodů: Kušlitová 16, Pecková 14, Pudláková 10, Bartáková 9 - Li Jüe-žu 14, Chan Sü 11, Sun Meng-žan 9. Fauly: 17:16. Trestné hody: 10/9 - 8/5. Trojky: 4:5. Doskoky: 31:30.

autor: ČTK | 21. 6. 2018 21:31

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama