Basketbalistky Nymburka vyhrály i v Celje, Wellsová dala 27 bodů

Aktualizováno 30. 10. 2018 22:10
Další zápas Evropského poháru sehraje Nymburk ve středu 7. listopadu na palubovce maďarského favorita Szekszárdu.

Celje - Nymburské basketbalistky vyhrály i druhý zápas v Evropském poháru. Na palubovce Celje zvítězily 83:68 a navázaly na těsnou domácí výhru nad Ružomberkem 71:70.

Bronzové medailistky minulého ročníku české ligy v poločase prohrávaly o šest bodů, ale třetí čtvrtinu ovládly 31:9 a rozhodly o svém vítězství nad lídrem slovinské nejvyšší soutěže.

Nejlepší střelkyní Nymburka byla opět Američanka Chloe Wellsová, která tentokrát dala dokonce 27 bodů. Proměnila všechny tři tříbodové pokusy a bezchybná byla i při čtyřech trestných hodech. Tereza Pecková přispěla 18 body a Alexandra Chomenčuková zaznamenala 16 bodů a devět doskoků.

Opava odpadla v poslední čtvrtině

Basketbalisté Opavy ve 4. kole Ligy mistrů prohráli 72:88 na hřišti Hapoelu Cholon. Izraelskému vicemistrovi ale byli do poslední čtvrtiny vyrovnaným soupeřem. Zápas ztratili v závěrečných osmi minutách. K jedné výhře přidali třetí porážku a klesli na poslední místo ve skupině. Cholon je v čele neúplné tabulky se třemi výhrami.

"Jsem hrdý na svůj tým, který tři čtvrtiny vzdoroval tlaku domácích. V poslední čtvrtině už se projevila síla soupeře, který zaslouženě vyhrál. Doufám, že ty pozitivní věci ukážeme i v dalších zápasech," řekl trenér Petr Czudek.

Slezané ztratili za první čtvrtinu sedm míčů, přesto drželi s domácími krok. A to především zásluhou Rostislava Dragouna, který už v první části trefil tři trojky a celkově odehrál výborný zápas korunovaný 18 body.

Opava pak dokonce vedla a proti favoritovi ukazovala, že se při své premiéře v soutěži už rozkoukala. Přitom hrála bez reprezentačního pivota Václava Bujnocha, který sledoval zápas jen z lavičky. Střelecky se nedařilo dalšímu reprezentantovi Jakubu Šiřinovi, když proměnil jen čtyři ze 16 střel.

Ve druhé půli se ale rozstřílel domácí DeQuan Jones, autor 23 bodů, a Hapoel si držel menší náskok. Ještě osm minut před koncem byl rozdíl ve skóre jediný koš. Pak ale Opava přišla o vyfaulovaného Martina Gniadka a Hapoel zvládl závěr lépe. Odskočil na dvouciferný rozdíl a český tým už neměl síly na zvrat.

"S výkonem můžeme být spokojení, vzdorovali jsme, i když jsme byli výrazně slabší pod košem, ale poprali jsme se tam s nimi. V poslední čtvrtině už si to domácí pohlídali," uvedl Dragoun.

Další zápas sehraje Opava za týden, kdy doma přivítá PAOK Soluň.

Evropský pohár basketbalistek - 2. kolo:

Skupina H:

Celje - Nymburk 68:83 (27:12, 43:37, 52:68)

Nejvíce bodů: Bessardová a Friškovecová po 16, Deličová 14 - Wellsová 27, Pecková 18, Chomenčuková 16.

1 Nymburk 2 2 0 154:138 4
2 Szekszárd 1 1 0 90:56 2
3 Celje 2 0 2 124:173 2
4 Ružomberok 1 0 1 70:71 1

Basketbalová Liga mistrů - 4. kolo:

Skupina B:

Hapoel Cholon - Opava 88:72 (23:19, 38:41, 64:60)

Nejvíce bodů: D. Jones 23, Atkins 16, Walden a Cline po 14 - Dragoun 18, Klečka 11, Kvapil 10, Jurečka, Šiřina a Zbránek po 8. Fauly: 17:23. Trestné hody: 24/23 - 10/8. Trojky: 9:8. Doskoky: 39:26.