Basketbalistky Brna plánují trénovat pod mostem. Místo z obav o popularitu tají

ČTK ČTK
13. 10. 2020 8:52
Netradiční přístup, jak pokračovat v tréninkovém procesu v době vládních omezení kvůli koronaviru, zvolily basketbalistky KP Brno. Od dnešního dopoledne budou trénovat pod mostem. Informaci klub zveřejnil na svém webu, uvažuje rovněž o přesunu do Rakouska.
Basketbalové hřiště
Basketbalové hřiště | Foto: Reuters

Lokalitu vytipoval kondiční trenér David Nerud. "Má to výhodu, že tam neprší a hráčky můžeme rozdělit do čtyř skupin pod pravý i levý silniční viadukt a na bližší i vzdálenější břeh," zdůvodnil volbu. Konkrétní místo však neprozradil s obavou, aby se z něj nestal "Václavák".

Brněnské basketbalistky zatím v lize dvakrát vyhrály a dvakrát prohrály. Trenér Dušan Medvecký na jedné straně uvítal iniciativu kondičního kouče, ale zároveň by rád trénoval svůj tým v hale pod koši.

"V Česku to nejde, všechny haly jsou zavřené a tak jednáme o tom, že bychom některé tréninky přesunuli do jednoho partnerského městečka v Rakousku," nastínil možnou náhradní variantu generální manažer klubu Richard Foltýn.

Moje místo: Markéta Nauch Sluková | Video: Red Bull
 

Právě se děje

před 6 minutami

Rozpočtová rada kritizuje Babišův návrh na konec superhrubé mzdy

Podoba a způsob předložení návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO) na zrušení superhrubé mzdy a další rozvolnění rozpočtových pravidel představují závažné porušení základních pravidel procesu přípravy rozpočtu, vyplývá z vyjádření Národní rozpočtové rady. Vláda již schválila návrh rozpočtu na rok 2021, který s takovým zásahem do veřejných příjmů nepočítá. Podle rady je tak porušen princip úplnosti a reálnosti rozpočtu, proto nedoporučuje Sněmovně návrh přijmout.

Podle rady by pouze zásadním způsobem prohloubil nerovnováhu veřejných financí a nepřinesl by významnější pozitivní dopady na ekonomickou situaci v České republice.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Stovka světových osobností volá po podpoře Tchaj-wanu

Zhruba stovka osobností z celého světa dosud podepsala apel na demokratické země, aby vyjádřily podporu Tchaj-wanu. Ostrovní země podle nich čelí ohrožení ze strany pevninské Číny, která Tchaj-wan považuje za svou vzbouřeneckou provincii a usiluje o jeho připojení ke svému území. Výzvu zorganizovala Mezinárodní koalice pro demokratickou obnovu, která vznikla při Nadaci Fora 2000.

Mezi signatáři výzvy jsou například šahový velmistr a představitel ruské opozice Garri Kasparov, polská režisérka Agnieszka Hollandová, bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, europoslanec Alexandr Vondra (ODS) nebo kněz Tomáš Halík. Autoři v textu připomínají, že Tchaj-wan se po konci Čankajškova autoritářského režimu v 80. letech stal demokratickou zemí, zatímco Čína zůstává autoritářským státem a v posledních letech v ní sílí zásahy proti etnickým menšinám, jako jsou Tibeťané či Ujgurové. Připomínají také čínské porušení mezinárodní smlouvy o zachování demokratických práv v Hongkongu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy