Basketbalisté Washingtonu vyhráli v Brooklynu v prodloužení

9. 2. 2017 8:42
Tomáš Satoranský odehrál 15 minut a připsal si dva body, tři asistence, dva doskoky a dva bloky.
Tomáš Satoranský, Washington Wizards
Tomáš Satoranský, Washington Wizards | Foto: ČTK

New York - Basketbalisté Washingtonu Wizards se vrátili na vítěznou vlnu. Po prohře s obhájci titulu z Clevelandu vybojovali vítězství v hale Brooklynu Nets 114:110 po prodloužení. Tomáš Satoranský odehrál 15 minut a připsal si dva body, tři asistence, dva doskoky a dva bloky. Už dvanáctý zápas v řadě vyhrálo Miami, které zdolalo Millwaukee 106:88.

Wizards hráli podruhé za sebou prodloužení a na rozdíl od úterního duelu s Clevelendem byli úspěšní. V základní hrací době svěřenci Scotta Brookse promrhali třináctibodové vedení, ale v prodloužení odrazili nápor nejhoršího celku NBA. "Věděli jsme, že tohle utkání musíme vyhrát, jestli chceme zůstat v popředí. Příště ale musíme hrát mnohem lépe," káral kouč Brooks.

Hned tři hráči Washingtonu dosáhli na double double: John Wall, Otto Porter a Marcin Gortat. Nejlepším střelcem byl ale Bradley Beal s 31 body, Wall přidal 23 bodů a 12 asistencí. Brooklyn prohrál pojedenácté v řadě, nestačilo mu 21 bodů Bojana Bogdanoviče ani 20 bodů pivota Brooka Lopeze.

Satoranský si jediný koš připsal ve druhé čtvrtině, kdy zakončil nájezd z levé strany vysokou střelou z jedné ruky. Ve třetí části se neúspěšně pokusil o smeč přes Brooka Lopeze. S 15 minutami byl český reprezentant druhým nejvytíženějším náhradníkem Wizards. V jejich sestavě tentokrát chyběl Markieff Morris, po delší době naopak nastoupil podkošový hráč Ian Mahinmi, který se vrátil po problémech s koleny.

Miami vyrovnalo nejdelší vítěznou šňůru této sezony, kterou drželo Golden State. Na hřišti Milwaukee táhl floridský celek za 12. výhrou v řadě Hassan Whiteside s 23 body a 14 doskoky, náhradník James Johnson nastřílel 20 bodů. Golden State si poradili s oslabeným Chicagem 123:92 hlavně díky Kevinu Durantovi (22 bodů, 10 doskoků a 7 asistencí).

Cleveland porazil Indianu na jejím hřišti 132:117 díky vydařené třetí části, v níž přestřílel Pacers o 22 bodů. Karl-Anthony Towns dovedl Minnesotu 29 body a 14 doskoky k výhře nad favoritem z Toronta 112:109.

Výsledky NBA

Atlanta - Denver 117:106, Brooklyn - Washington 110:114 po prodl. (za hosty Satoranský 2 body, 3 asistence, 2 doskoky), Detroit - LA Lakers 121:102, Golden State - Chicago 123:92, Indiana - Cleveland 117:132, Memphis - Phoenix 110:91, Milwaukee - Miami 88:106, Minnesota - Toronto 112:109, New Orleans - Utah 94:127, New York - LA Clippers 115:119, Philadelphia - San Antonio 103:111, Sacramento - Boston 108:92.