Basketbalisté Washingtonu uspěli po osmi prohrách

29. 12. 2012 7:09
Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým v sestavě ukončili v pátek sérii osmi zápasu bez vítězství.
Basketbalistům Washingtonu Wizzards se v NBA zatím moc nedaří, slavili teprve čtvrté vítězství. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým v sestavě ukončili sérii osmi zápasu v NBA bez vítězství.

V pátek porazili Orlando 105:97. Veselý byl na hřišti 3:51 minuty a kromě dvou doskoků se do statistik zápasů nijak neprosadil.

Naopak od trumfu k triumfu kráčí hráči Los Angeles Clippers. Jejich vítězná série se v Utahu natáhla na číslo 16. Díky 29 bodům Chrise Paula se Clippers vzpamatovali ze ztráty 19 bodů ve třetí čtvrtině a otočili zápas na konečných 116:114.

Clippers si brousí zuby na rekord Bostonu

Po zdařilém obratu drží Clippers nejdelší vítěznou sérii v NBA za poslední čtyři roky, naposledy tak dlouho hájil čistý štít Boston, který to v listopadu a prosinci 2008 dotáhl na 19 výher za sebou.

Neuspěl naopak lídr Východní konference Miami oslabený o potrestaného Dwyanea Wadea. Navzdory 35 bodům LeBrona Jamese prohrál tým Heat s domácím Detroitem 99:109. Čtveřice náhradníků Pistons jasně předčila hráče z lavičky soupeře (64:20), zazářil zejména Will Bynum s 25 body a 10 asistencemi.

Výsledky: Washington - Orlando 105:97 (za domácí Veselý 2 doskoky), Indiana - Phoenix 97:91, Brooklyn - Charlotte 97:81, Detroit - Miami 109:99, Cleveland - Atlanta 94:102, New Orleans - Toronto 97:104 po prodl., Dallas - Denver 85:106, San Antonio - Houston 122:116, Utah - LA Clippers 114:116, Sacramento - New York 106:105, LA Lakers - Portland 104:87, Golden State - Philadelphia 96:89.

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.