Basketbalisté Washingtonu uspěli po osmi prohrách

29. 12. 2012 7:09
Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým v sestavě ukončili v pátek sérii osmi zápasu bez vítězství.
Basketbalistům Washingtonu Wizzards se v NBA zatím moc nedaří, slavili teprve čtvrté vítězství. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým v sestavě ukončili sérii osmi zápasu v NBA bez vítězství.

V pátek porazili Orlando 105:97. Veselý byl na hřišti 3:51 minuty a kromě dvou doskoků se do statistik zápasů nijak neprosadil.

Naopak od trumfu k triumfu kráčí hráči Los Angeles Clippers. Jejich vítězná série se v Utahu natáhla na číslo 16. Díky 29 bodům Chrise Paula se Clippers vzpamatovali ze ztráty 19 bodů ve třetí čtvrtině a otočili zápas na konečných 116:114.

Clippers si brousí zuby na rekord Bostonu

Po zdařilém obratu drží Clippers nejdelší vítěznou sérii v NBA za poslední čtyři roky, naposledy tak dlouho hájil čistý štít Boston, který to v listopadu a prosinci 2008 dotáhl na 19 výher za sebou.

Neuspěl naopak lídr Východní konference Miami oslabený o potrestaného Dwyanea Wadea. Navzdory 35 bodům LeBrona Jamese prohrál tým Heat s domácím Detroitem 99:109. Čtveřice náhradníků Pistons jasně předčila hráče z lavičky soupeře (64:20), zazářil zejména Will Bynum s 25 body a 10 asistencemi.

Výsledky: Washington - Orlando 105:97 (za domácí Veselý 2 doskoky), Indiana - Phoenix 97:91, Brooklyn - Charlotte 97:81, Detroit - Miami 109:99, Cleveland - Atlanta 94:102, New Orleans - Toronto 97:104 po prodl., Dallas - Denver 85:106, San Antonio - Houston 122:116, Utah - LA Clippers 114:116, Sacramento - New York 106:105, LA Lakers - Portland 104:87, Golden State - Philadelphia 96:89.