Basketbalisté Washingtonu srovnali sérii s Torontem, Satoranský si moc nezahrál a nebodoval

Aktualizováno 23. 4. 2018 10:50
Český reprezentant měl jedinou střelu, pokus od půlky hřiště ale v koši neskončil.
Hvězda Washingtonu Bradley Beal smečuje do koše Toronta
Hvězda Washingtonu Bradley Beal smečuje do koše Toronta | Foto: Reuters

Washington - Basketbalisté Washingtonu Wizards porazili Toronto 106:98 a srovnali stav série prvního kola play off NBA na 2:2. Tomáš Satoranský opět odehrál jen necelých šest minut a připsal si jeden doskok.

Hráče Washingtonu zpočátku trápila střelba ze střední a delší vzdálenosti a v poločase prohrávali o 11 bodů. Ve třetí části však dali 40 bodů, tedy stejný počet jako za celou první půli.

V úvodu poslední části Wizards ještě prohrávali o sedm bodů, ale závěr jim vyšel dokonale, přestože posledních pět minut hráli bez svého nejlepšího střelce Bradleyho Beala. Ten se totiž za stavu 92:92 vyfauloval.

Wizards však výborně bránili a došli si pro druhou výhru v sérii. Beal k ní přispěl 31 body, John Wall nasbíral 27 bodů a 14 asistencí. Satoranský se do hry dostal ve druhé čtvrtině, vystřelil jen jednou zároveň s poločasovým klaksonem od poloviny hřiště. Pak si ještě zahrál v poslední minutě zápasu. Prohru Toronta neodvrátilo 35 bodů DeMara DeRozana.

"Určitě jsou k poražení. Není to typický duel mezi nejlepším týmem konference a osmým. Je to mnohem vyrovnanější, než to na papíře vypadá. V základní části jsme s nimi měli vyrovnanou bilanci, i když jsme ve všech zápasech s nimi hráli bez Johna Walla. To nám dodává sebevědomí a teď bude důležité, jak zvládneme pátý zápas u nich. Tlak je nyní na nich, oni musí vyhrát," řekl Satoranský pro Radiožurnál.

Tím, že v play off nedostává tolik prostoru, se nezaobírá a soustředí se na pomoc týmu. "Není to pro mě ideální situace, ale přistupuji k tomu pozitivně. V play off každý musí udělat vše pro vítězství. Samozřejmě každý hráč by chtěl pomoct na hřišti, ale to nejde. Play off je hodně o hvězdách. Takže já se snažím plnit svou roli. Ta je teď hlavně v obraně," dodal český reprezentant.

Na 2:2 vyrovnalo sérii také Milwaukee, které v neděli zdolalo Boston 104:102. Hrdinou koncovky byl Janis Adetokunbo, jenž pět sekund před sirénou dopíchl do koše neúspěšný pokus Malcoma Brogdona. Celtics měli šanci na vyrovnání, ale Marcus Morris střelu z odskoku neproměnil.

Hostům se tak nepovedlo dokončit famózní obrat poté, co smazali dvacetibodové manko ze třetí čtvrtiny. Milwaukee k vítězství vedl Adetokunbo s 27 body, Khris Middleton přidal 23 bodů. Domácí náhradníci přestříleli lavičku soupeře 31:15. Celtics táhl Jaylen Brown s 34 body, Jayson Tatum nastřílel 21 bodů.

Hrozbu vyřazení odvrátili hráči San Antonia, kteří ve čtvrtém utkání porazili obhájce titulu Golden State 103:90 a snížili v sérii na 1:3. Domácí tým znovu vedl jako hlavní trenér Ital Ettore Messina, který zastupuje truchlícího Gregga Popoviche, jemuž zemřela manželka.

Spurs v utkání ani jednou neprohrávali a měli pouze osm ztrát, zatímco soupeř dvojnásobek. Warriors se drželi v zápase především díky výbornému doskoku, když v této statistice překonali soupeře 61:34. Hned sedm domácích hráčů nastřílelo devět a více bodů.

Nejlepším střelcem San Antonia byl LaMarcus Aldridge s 22 body. Skvěle zahrál veterán Manu Ginobili, jenž dal 16 bodů. Golden State nestačilo 34 bodů a 13 doskoků Kevina Duranta, ani devět bodů, 18 doskoků a devět asistencí Draymonda Greena.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápasy:

Milwaukee - Boston 104:102, stav série 2:2; Washington - Toronto 106:98 (za domácí Satoranský 6 minut a 1 doskok), stav série 2:2; Indiana - Cleveland 100:104, stav série 2:2.