Basketbalisté Washingtonu po další výhře v Chicagu vedou 2:0

23. 4. 2014 9:01
Basketbalisté Chicaga podruhé podlehli na své palubovce Washingtonu, tentokrát 99:101 po prodloužení, a v prvním kole play off NBA prohrávají 0:2 na zápasy.
Druhá výhra! Wizards zdolali Chicago na jeho palubovce i podruhé.
Druhá výhra! Wizards zdolali Chicago na jeho palubovce i podruhé. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Chicaga podruhé podlehli na své palubovce Washingtonu, tentokrát 99:101 po prodloužení, a v prvním kole play off NBA prohrávají 0:2 na zápasy. Indiana si poradila s Atlantou 101:85 a vyrovnala sérii na 1:1, stejně jako Toronto, které porazilo Brooklyn 100:95.

Washington vede 2:0 v sérii play off poprvé od roku 1982. Wizards už v první čtvrtině vedli 29:12, ale Chicagu se povedlo vrátit do zápasu a v poslední čtvrtině měli navrch právě domácí. Jenže za poslední tři minuty a 53 vteřin Bulls nedokázali skórovat, a tak hosté především zásluhou Bradleyho Beala vyrovnali.

Střelecké trápení i v prodloužení

Střelecké trápení Chicaga pokračovalo v prodloužení další tři minuty a 45 vteřin, čehož Wizards využili k získání rozhodujícího náskoku. Brazilec Nené v prodloužení nastřílel šest ze svých 17 bodů, Beal k výhře přispěl 26 body.

Bulls nestačilo 25 bodů D.J. Augustina, 22 bodů a 10 doskoků Taje Gibsona, 20 bodů a 12 doskoků Joakima Noaha, ani fakt, že Jimmy Butler odehrál 53 minut bez střídání.

Atlanta trápila Indianu

Osmá nasazená Atlanta opět trápila favorizovanou Indianu, když v první půli vedla až o 11 bodů. Domácí ale po změně stran zabrali, předvedli šňůru 31:6 a vyrovnali stav série na 1:1. Pacers počtvrté v řadě zvítězili v druhém zápase, poté co prohráli první utkání. Naopak Atlanta prohrála počtvrté v řadě druhé utkání po úspěchu v úvodním zápase.

Lídr Indiany Paul George nasbíral 27 bodů, 10 doskoků a v obraně pomáhal zastavovat Jeffa Teaguea, jenž dovedl Atlantu k první výhře. "Měl jsem si za domácí úkol sednout a přijít na to, jaké má tendence, kdy jsem proti němu zranitelný, kde mě může přejet. Je to výzva," uvedl George.

Velkým přínosem byl pro Indianu i výkon Luise Scoly, který za 19 minut zaznamenal 20 bodů. V dresu Atlanty nastřílel Paul Millsap 19 bodů, Teague zůstal na 14 bodech.

Toronto srovnalo krok s Brooklynem

Série se nyní stěhuje do Atlanty, kde se Indianě podařilo zvítězit od roku 2006 pouze dvakrát.

DeMar DeRozan nastřílel v poslední čtvrtině 17 ze svých 30 bodů a výrazně pomohl Torontu k vyrovnání série s Brooklynem. Raptors dokázali zvítězit, přestože měli 21 ztrát, zatímco hostující Nets pouze 10. Kanadský celek ale zvítězil na doskoky 52:30.

Nejlepším střelcem Brooklynu byl s 18 body Joe Johnson. Nedařilo se Paulu Piercovi, jenž trefil jen dvě z 11 střel z pole a dal sedm bodů.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 2. zápasy:

Indiana - Atlanta 101:85 (stav série 1:1), Toronto - Brooklyn 100:95 (stav série 1:1), Chicago - Washington 99:101 po prodl. (stav série 0:2).