Basketbalisté Washingtonu opět udeřili na hřišti soupeře

4. 5. 2015 8:32
Vítězové základní části Golden State Warriors na úvod 2. kola uspěli a přehráli Memphis 101:86.
Wizards překvapili Atlantu na její palubovce.
Wizards překvapili Atlantu na její palubovce. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Atlanty nepotvrdili při vstupu do 2. kola play off NBA roli favorita. Nejvýše nasazený tým Východní konference podlehl v prvním utkání série Washingtonu 98:104. Vítězové základní části Golden State Warriors na úvod 2. kola uspěli a přehráli Memphis 101:86.

Washington se stal prvním týmem v historii, který dokázal ve čtyřech sériích v řadě zvítězit v úvodním utkání na hřišti soupeře. V součtu s loňskými vyřazovacími boji Wizards vyhráli osm z devíti zápasů venku.

Atlanta přitom dobře začala a po první části vedla 37:26, ale hosté manko smazali a v druhém poločase už měli navrch. Hawks v závěru selhali v útoku, když proměnili jen pět z 28 pokusů v poslední čtvrtině.

Washington vedl s 28 body Bradley Beal, Paul Pierce přidal 19 bodů. Rozehrávač John Wall nasbíral 18 bodů a 13 asistencí. Za domácí nastřílel 24 bodů DeMarre Carroll.

"V první půli jsme hráli v dobrém tempu. Po přestávce se možná projevila únava," řekl po utkání pivot Atlanty Al Horford. Wizards hráli naposledy před týdnem, zato Hawks nastoupili k zápasu 36 hodin po utkání s Brooklynem.

Basketbalisté Golden State trefili 13 trojek a celkem v poklidu přehráli Memphis o 15 bodů. Stephen Curry si připsal 22 bodů a sedm asistencí, Klay Thompson přidal 18 bodů. V dresu Grizzlies nastřílel 21 bodů Marc Gasol, 20 bodů připojil Zach Randolph. Memphisu stále chybí rozehrávač Mike Conley.