Basketbalisté v generálce na olympijskou kvalifikaci deklasovali Mexiko

Aktualizováno 30. 6. 2016 21:48
Česká basketbalová reprezentace se před olympijskou kvalifikací dobře naladila. V dnešní generálce si totiž svěřenci Ronena Ginzburga v pohodě poradili s Mexikem 82:53.
Češi se mohou opřít o výkony Tomáše Satoranského (8) a Jana Veselého (24)
Češi se mohou opřít o výkony Tomáše Satoranského (8) a Jana Veselého (24) | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Čeští basketbalisté v generálce na olympijskou kvalifikaci porazili Mexiko 82:53. Proti dalšímu účastníkovi bojů o Rio de Janeiro předvedli v Praze na Královce velmi dobrý výkon a už v poločase vedli o 20 bodů.

"Povzbuzuje nás to kvůli tomu, že jsme hráli dobře, přestože jsme spolu teprve třetí den. Je ale stále co zlepšit. Obrana je výborná, ale v útoku ještě nemáme dobré hledání prostoru a ještě nejsme tak sehraní. Pomáhá nám ale dobrá parta a sebevědomí," řekl Tomáš Satoranský.

Češi ukázali výrazné zlepšení oproti úternímu utkání s Tuniskem, navíc už hrál i Pavel Pumprla, který se zotavil po operaci. Soupeře, který přijel bez své největší hvězdy Gustava Ayóna z Realu Madrid, přehrávali a jejich vedení rychle narůstalo. Zvláště když se ve druhé čtvrtině rozstřílel David Jelínek a dal za sedm minut deset bodů.

Ve druhé půli už Mexičané hru vyrovnali, ovšem i proto, že trenér Ronen Ginzburg začal dávat více prostoru celému kádru. Byla to pro něj totiž poslední šance ověřit si výkonnost hráčů před závěrečným zúžením kádru o tři hráče.

"Bylo vidět, že se známe, na hřišti nám stačila chvilka a zase jsme hráli dobře. Snad se budeme zlepšovat zápas od zápasu a dotáhneme to minimálně do finále na ten superzajímavý zápas, ve který všichni doufáme," řekl Pumprla. "Nemůžeme mít jiné ambice než vyhrát miniskupinu a utkat se s Portorikem o finále. Stát se může cokoli. Každopádně jedeme s nejvyššími ambicemi," dodal.

V poslední čtvrtině Češi už soupeře opět přehráli a pozitivně se naladili na cestu do Bělehradu, kam odcestují v sobotu. Pátého července pak vstoupí do bojů o Rio zápasem proti Lotyšsku.

Nejlepším českým střelcem byl dnes s 15 body David Jelínek. Jan Veselý k tomu přidal 14 bodů, pět doskoků a tři bloky. Druhý z klíčových hráčů Tomáš Satoranský nasbíral osm bodů a sedm asistencí.

Přípravné utkání basketbalistů v Praze:

ČR - Mexiko 82:53 (20:16, 44:24, 62:41)

Nejvíce bodů: Jelínek 15, Veselý 14, Schilb 12, Pumprla 9 - Mata 11, Stoll 10, Giron 9. Fauly: 14:21. Trestné hody: 19/12 - 9/4. Trojky: 10:5. Doskoky: 31:31.