Basketbalisté Toronta v NBA jasně porazili Boston

27. 2. 2019 7:38
Basketbalisté Toronta v duelu dvou předních týmů Východní konference přehráli Boston jednoznačně 118:95, když v průběhu zápasu vedli až o 31 bodů. Nadále se tak drží v kontaktu s nejlepším týmem soutěže Milwaukee, zatímco Boston je po třetí porážce za sebou pátý na Východě.
Pascal Siakam
Pascal Siakam | Foto: Reuters

Toronto zápas rozhodlo ve druhé čtvrtině, ve které za stavu 30:34 předvedlo šňůru 18:0. Velkou zásluhu na ní má nedávná posila pivot Marc Gasol, který během série nasbíral tři body a tři asistence na osm bodů Normana Powella.

Nejlepším střelcem Raptors byl s 25 body Pascal Siakam, Kawhi Leonard přidal 21 bodů. Bostonu se trápila celá základní pětka, hvězdný rozehrávač Kyrie Irving stihl jen sedm bodů. Nejvíce dal Marcus Morris a to 17 bodů.

New York vyhrál podruhé za sebou a už nemá nejméně vítězství v soutěži, když toto nelichotivé prvenství připadlo Phoenixu. Tentokráte Knicks zvítězili nad Orlandem 108:103 po velkém obratu v poslední čtvrtině. Orlando si tak zkomplikovalo boj o play off, když zůstává na devátém místě Východní konference.

New York celý zápas prohrával, nejvíce o 16 bodů. V poslední čtvrtině ale zabral v obraně, dovolil Magic jen 13 bodů a šňůrou 16:5 v závěrečných sedmi minutách dovedl zápas k vítězství. Zasloužila se o něj především lavička, která se postarala o 75 bodů Knicks. Mitchell Robinson zaznamenal 17 bodů a 14 doskoků. Orlandu nepomohlo ani 26 bodů Nikoli Vučeviče a Aarona Gordona.

Po obratu sahala i Oklahoma, která prohrávala s Denverem až o 18 bodů, ale v poslední čtvrtině šla šňůrou 18:2 do vedení. Pak ale trefil důležité trojky Jamal Murray a spolu s trestnými hody Nikoly Jokiče dovedl Nuggets k výhře 121:112. Denver tak na druhém místě Západní konference odskočil třetí Oklahomě na rozdíl čtyř výher.

Srbský pivot Jokič zaznamenal 36 bodů, devět doskoků a deset asistencí. Triple double těsně unikl i hvězdě Oklahomy Russellovi Westbrookovi za 22 bodů, 14 doskoků a devět asistencí. Paul George přidal 25 bodů.

Výsledky NBA:

Denver - Oklahoma City 121:112, New York - Orlando 108:103, Toronto - Boston 118:95.