Historický úspěch. Basketbalisté Toronta si poprvé zahrají o titul šampiona NBA

26. 5. 2019 7:40
Basketbalisté Toronta jsou poprvé ve finále play off NBA. Nejlepší tým základní části Milwaukee v sobotu porazili 100:94 a sérii vyhráli 4:2. O titul budou hrát s vítězem minulých dvou ročníků Golden State, který je ve finále popáté za sebou. Finálová série začne ve čtvrtek na palubovce jediného kanadského účastníka soutěže.
Toronto je poprvé ve finále NBA.
Toronto je poprvé ve finále NBA. | Foto: Reuters

Torontu se po neúspěšném začátku finále Východní konference povedlo vybojovat čtvrtou výhru v řadě, i když v závěru třetí čtvrtiny prohrávalo o 15 bodů. Koncovce této dvanáctiminutovky však dominovalo a zakončilo ji desetibodovou šňůrou. Po třech a půl minutách čtvrté části pak šli Raptors do vedení, i když jejich tahoun Kawhi Leonard v té době zrovna odpočíval na lavičce.

Leonard dal v zápase 27 bodů a 17 doskoky si vylepšil osobní rekord. "Celý zápas jsme bojovali. Teď je to pro mě něco neskutečného. Ale o tohle jsme usilovali celou sezonu a ještě není po všem," řekl Leonard, který přišel do Toronta loni v létě ze San Antonia.

Nejlepším střelcem Milwaukee byl Janis Adetokunbo, který k 21 bodům přidal 11 doskoků.