Basketbalisté Nymburku podlehli CSKA o 35 bodů

30. 3. 2015 21:25
Basketbalisté Nymburku ve VTB lize jasně podlehli favorizovanému CSKA Moskva 67:102.
Basketbalisté Nymburku.
Basketbalisté Nymburku. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Basketbalisté Nymburku ve VTB lize jasně podlehli favorizovanému CSKA Moskva 67:102. Na hřišti obhájce titulu dnes utrpěli největší soutěžní prohru od února 2013.

Zatímco na podzim Nymburk doma jeden z nejlepších týmů v Evropě trápil a ruský gigant rozhodl až v poslední čtvrtině, tentokrát byly karty rozdány okamžitě. Český mistr se těžko prosazoval v útoku, zejména pod košem, naopak CSKA hrál s přehledem a hned osm hráčů dalo osm a více bodů.

Velmi dobře hrál hvězdný rozehrávač Teodosič, který za 19 minut nasbíral 12 bodů a 11 asistencí, když proměnil všechny čtyři pokusy za tři body.

CSKA výborně střílel z dálky, z 24 pokusů za tři body hned 15 skončilo v koši.

To v kádru Nymburku se žádný střelec nechytil a český mistr se na každý koš hodně nadřel. Až v poslední čtvrtině se mu povedlo skóre trochu pohnout, ale vysokou prohru už neodvrátil. Nejlepším střelcem Nymburku byl s 10 body Pomikálek.

CSKA Moskva - Nymburk 102:67 (24:13, 48:28, 76:44)

Nejvíce bodů: Kirilenko 14, De Colo 13, Kaun a Teodosič po 12, Hines 11 - Pomikálek 10, Simmons 8, Raivio, Bartoň a Stutz po 7. Fauly: 22:17. Trestné hody: 16/9 - 18/12. Trojky: 15:7. Doskoky: 40:35.