Basketbalisté Golden State vrátili Houstonu domácí porážku

21. 1. 2017 9:43
Šlágr sobotního programu basketbalové NBA ovládli hráči Golden State, kteří si poradili na soupeřově hřišti s Houstonem.
Radost basketbalistů Golden State.
Radost basketbalistů Golden State. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State porazili v pátečním utkání NBA Houston na jeho palubovce 125:108 a oplatili soupeři domácí prosincovou porážku po prodloužení. V šlágru mezi prvním a třetím týmem Západní konference si Warriors připsali šestou výhru za sebou, a to zejména díky obraně silné houstonské ofenzivy kolem Jamese Hardena.

Rockets v průměru dávají skoro 15 trojek za zápas, tentokrát jich pod tlakem soupeřovy obrany proměnili jen sedm z 35 pokusů. Ve třetí čtvrtině, kterou vicemistrovští Warriors vyhráli o 15 bodů, netrefili domácí hráči žádnou z deseti tříbodových střel. Z dálky v utkání vůbec neskórovali ani Harden a lídr celé NBA v počtu tříbodových košů Eric Gordon, ačkoliv se pokusili dohromady dvanáctkrát. Warriors si v zápase také připsali sedm bloků, osm získaných míčů a přinutili soupeře k patnácti ztrátám.

"Myslím, že jsme obranu zahráli skvěle," řekl Kevin Durant, s 32 body nejlepší střelec zápasu. "Oni minuli spoustu otevřených střel, to kvůli tomu, že se nedostali do rytmu. Nedali jsme jim na střely klid, nutili je zakončovat na poslední chvíli. Odvedli jsme dobrou práci," dodal.

Páté vítězství za sebou si připsal Utah, byť na palubovce Dallasu vyhrál až po prodloužení 112:107. Skvělým individuálním výkonem k tomu přispěl francouzský pivot Rudy Gobert, který nastřílel 27 bodů a doskočil 25 míčů. Zřejmě klíčový doskok předvedl necelé dvě minuty před koncem prodloužení po vlastním neúspěšném trestném hodu, načež akce skončila vyrovnávacím tříbodovým košem na 107:107. "To byl záměr, trenér to tak naplánoval," řekl Gobert.

Nejhorší tým NBA Brooklyn impozantně ukončil šňůru jedenácti porážek, když zvítězil 143:114 na palubovce New Orleansu. Brook Lopez a Bojan Bogdanovič nastříleli po 23 bodech, dvouciferným počtem bodů přispělo i dalších šest jejich spoluhráčů a Nets si vytvořili střelecké sezonní maximum.

NBA:

Atlanta - Chicago 102:93, Charlotte - Toronto 113:78, Dallas - Utah 107:112 po prodl., Houston - Golden State 108:125, LA Lakers - Indiana 108:96, Memphis - Sacramento 107:91, New Orleans - Brooklyn 114:143, Orlando - Milwaukee 112:96, Philadelphia - Portland 93:92.

4. Portland 45 18 27 40,0
5. Minnesota 43 15 28 34,9