Basketbalisté Golden State smazali manko 23 bodů a vyhráli potřinácté

20. 11. 2015 8:01
Vítězná série basketbalistů Golden State trvá již 13 zápasů.
Vítězná série basketbalistů Golden State trvá již 13 zápasů. | Foto: Reuters

Los Angeles - Vítěznou sérii basketbalistů Golden State v úvodu NBA nepřerušili ani Los Angeles Clippers, přestože ve čtvrtečním utkání nad obhájci titulu vedli v prvním poločase již o 23 bodů. Warriors zápas otočili a na palubovce kalifornského rivala vyhráli 124:117.

K dalšímu úspěchu je opět dovedl především Stephen Curry, nejužitečnější hráč minulé sezony si upevnil pozici nejlepšího ligového střelce 40 body, k nimž přidal 11 doskoků.

Hráči Golden State si udrželi stoprocentní bilanci i po třináctém zápase v sezoně, což před nimi dokázaly jen tři týmy. Nejlepší vstup do soutěže předvedli hráči Washingtonu (v roce 1948) a Houstonu (1993), kteří začali ligový ročník patnácti výhrami. Warriors mohou v příštím utkání vyrovnat úspěšný rozjezd Dallasu z roku 2002.

Výsledky NBA:

Cleveland - Milwaukee 115:100, LA Clippers - Golden State 117:124, Miami - Sacramento 116:109.

3. Denver 12 6 6 50,0
4. Minnesota 12 5 7 41,7