Basketbalisté Golden State si poradili s Brooklynem a potvrdili pozici nejlepšího týmu NBA

23. 12. 2016 8:09
Šestadvacet z celkový třiceti zápasů letošní sezony basketbalisté Golden State vyhráli a jasně kralují NBA.
NBA: Golden State Warriors vs Brooklyn Nets (Brook Lopez, Draymond Green)
NBA: Golden State Warriors vs Brooklyn Nets (Brook Lopez, Draymond Green) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State porazili zásluhou zlepšeného výkonu ve druhém poločase Brooklyn 117:101 a 26. výhrou ve 30. utkání sezony si upevnili pozici nejlepšího týmu NBA. Souboj třetího a druhého celku Západní konference vyšel lépe LA Clippers, kteří i bez zraněného Blakea Griffina zdolali San Antonio 106:101 a ukončili jeho pětizápasovou sérii výher.

Hostující Warriors nezačali v Brooklynu bez obvyklého člena základní sestavy Draymonda Greena, který se vrátil do Oaklandu kvůli narození potomka, vůbec dobře. Jako by jim chyběla energie a do kabin šli v poločase s mankem 16 bodů. Ve druhém poločase ale domácí přestříleli o 32 bodů.

Šestou porážku San Antonia v ročníku zařídili svěřenci kouče Doca Riverse, kteří od závěru prvního dějství před svými fanoušky neprohrávali a zápas dotáhli do vítězného konce. Velkou zásluhu na tom měli střídající hráči. Lavička Clippers se totiž postarala o rovnou polovinu bodů (58) a přes polovinu doskoků (25).

Výsledky NBA:

Brooklyn - Golden State 101:117, Indiana - Boston 102:109, LA Clippers - San Antonio 106:101, Miami - LA Lakers 115:107, New York - Orlando 106:95.

4. Denver 29 12 17 41,4
5. Minnesota 28 9 19 32,1