Basketbalisté Golden State nadále natahují vítěznou šňůru

9. 12. 2015 8:26
Úřadující mistr NBA z Golden State nadále vítězí. Ani po 23 zápasech nenašli Warriors přemožitele. Na palubovce silné Indiany zvítězili o osm bodů.
Klay Thompson ve výskoku si proti Indianě připsa 39 bodů
Klay Thompson ve výskoku si proti Indianě připsa 39 bodů | Foto: Reuters

New York - Prognózy řady odborníků, že se rozjetý tým Golden State zasekne na hřišti basketbalistů Indiany, se nenaplnily. Klay Thompson zavelel 39 body k výhře Warriors 131:123 a obhájci titulu zvítězili i v 23. utkání sezony, čímž opět posunuli rekord NBA.

Pacers vedli v 6. minutě 21:15, pak ale hosté předvedli šňůru 22 bodů. Náskok Golden State v průběhu zápasu vzrostl až na 32 bodů. Domácí ještě zabrali a dokázali se přiblížit na šest bodů, Warriors si však vítězství pohlídali. Připsali si tak další rekord, protože zvítězili ve třináctém utkání na hřišti soupeře v řadě.

Hvězdou utkání byl Thompson, který v prvním poločase nastřílel 29 ze svých 39 bodů. Celkem trefil deset trojek. Zahanbit se nenechal ani nejlepší ligový střelec Stephen Curry, jenž si připsal 29 bodů a 10 asistencí.

"Jsou dobří, mají sebevědomí šampionů. Každý z nich to umí vzít na sebe. Nejen Thompson, nejen Curry, ale všichni si věří, že mohou skórovat," řekl lídr Indiany Paul George, který vedl svůj tým s 33 body.

Hráči Clevelandu smazali manko 18 bodů a porazili Portland 105:100. LeBron James k výhře přispěl 33 body a 10 doskoky. Stejně bodů nastřílel i hostující Damian Lillard.

Kevin Durant nasbíral 32 bodů a 10 doskoků, čímž pomohl Oklahomě k jasné výhře v Memphisu 125:88. Russell Westbrook přidal 13 bodů a 16 asistencí.

Sacramento zúžilo rotaci jen na osm hráčů, přesto porazilo Utah 114:106. DeMarcus Cousins tentokrát předvedl jeden ze svých lepších výkonů, když si připsal 23 bodů, 12 doskoků a šest asistencí.

NBA:

Brooklyn - Houston 110:105, Cleveland - Portland 105:100, Denver - Orlando 74:85, Indiana - Golden State 123:131, Memphis - Oklahoma City 88:125, Sacramento - Utah 114:106.

2. Utah 19 9 10 47,4
3. Minnesota 20 8 12 40,0