Warriors mají další rekord, překonali výkon legendárních Bulls

23. 2. 2016 9:27
Obhájci titulu na něj dosáhli už v 55. zápase sezony, což dosud žádný tým v historii ligy nedokázal. Nejlepší střelec soutěže Stephen Curry k tomu přispěl 36 body.
Klay Thompson (Golden State Warriors)
Klay Thompson (Golden State Warriors) | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Golden State zvítězili v pondělním utkání NBA na hřišti Atlanty 102:92 a v rekordním čase dovršili hranici 50 výher. Obhájci titulu na ni dosáhli už v 55. zápase sezony, což dosud žádný tým v historii ligy nedokázal. Nejlepší střelec soutěže Stephen Curry k tomu přispěl 36 body.

Warriors vybojovali jubilejní výhru o jedno utkání dříve, než se to povedlo v sezoně 1995/96 legendárním Chicago Bulls. "Padesát výher je skvělých, ale my se musíme dál držet a zůstat hladoví, protože v červnu (až bude vrcholit NBA) se o tomhle mluvit nebude," řekl Curry.

Vítězství nad Atlantou se zrodilo po zajímavém průběhu. Svěřenci trenéra Stevea Kerra vedli ve druhé půli 70:47, ale domácí Hawks ještě před koncem třetí čtvrtiny dokázali jít do vedení. Poslední čtvrtinu si však favorizovaní hosté pohlídali. Warriors se už po 29. v sezoně povedlo nasbírat alespoň 30 asistencí, čímž si vylepšili klubový rekord.

"Líbilo se mi, jak jsme zareagovali. Soupeř se ocitl v ráži, měl za sebou domácí publikum. Všechno bylo proti nám, ale my se nezlomili a dotáhli to. Bylo to opravdu dobré vítězství," pochvaloval si Kerr.

Pistons zabrali v Clevelandu

Den poté, co hráči Detroitu dovolili Anthonymu Davisovi z New Orleans skórovat 59 bodů, Pistons zabrali a zvítězili na hřišti favorizovaného Clevelandu 96:88. Cavaliers, vedoucí tým Východní konference, prohrávali až o 18 bodů a nedokázali navázat na nedělní výhru nad Oklahomou, přestože tentokrát měli k dispozici po celý zápas Kyrieho Irvinga, jenž byl s 30 body nejlepším střelcem utkání.

"Vidíte to po celý rok. Jsme schopni porazit kohokoli, ale také prohrát s kýmkoli. Byla to dlouhá doba od poslední výhry, takže jsme ji hodně potřebovali," řekl trenér Detroitu Stan Van Gundy, jehož hráči zvítězili po pěti zápasech. Pistons, kterým patří deváté místo ve Východní konferenci, vedl s 23 body Reggie Jackson.

Milwaukee přehrálo Los Angeles Lakers 108:101. K výhře přispěl Giannis Antetokounmpo prvním triple doublem v kariéře. Řecký mladík nasbíral 27 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí.

Triple double si připsal i Kyle Lowry, jehož Toronto zvítězilo na hřišti New York Knicks 122:95. Lowry si připsal 22 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí.

Výsledky NBA:

Atlanta - Golden State 92:102, Cleveland - Detroit 88:96, LA Clippers - Phoenix 124:84, Miami - Indiana 101:93 po prodl., Milwaukee - LA Lakers 108:101, Minnesota - Boston 124:122, New York - Toronto 95:122.