Basketbalisté Golden State a San Antonia v NBA dál vítězí

12. 1. 2016 8:49
Vítězné řádění basketbalistů týmů Golden State a San Antonio v této sezoně nekončí. Warriors porazili Miami 111:103 a Spurs zdolali Brooklyn 106:79. V posledním pondělním utkání Washington uspěl na hřišti Chicaga 114:100.
Andrew Bogut z Golden State (12) bráněný dvojicí hráčů Miami Chris Bosh (vlevo) a Justise Winslow. | Foto: Reuters

Oakland - Mistrovské kluby z minulých dvou let Golden State a San Antonio nadále dominují NBA. Obhájci titulu Warriors v pondělí porazili Miami 111:103 a připsali si 36. vítězství z 38 utkání v této sezoně. Navíc v součtu s minulou sezonou to byla jejich 36. výhra na domácím hřišti v řadě. Basketbalisté Spurs, předloňští šampioni, přehráli Brooklyn 106:79 a od začátku ročníku vyhráli potřiatřicáté z 39 zápasů.

Miami v v druhé polovině nestačilo

Hráči Miami přitom předvedli v Oaklandu téměř bezchybnou první půli, dopustili se jediné ztráty a připsali si asistenci na sedmnáct z 22 košů z pole. Přesto v poločase s Warriors o dva body prohrávali.

Úřadujícím mistrům nevadil ani pomalejší start Stephena Curryho, který minul sedm z prvních devíti trojkových pokusů, ale nakonec byl s 31 body nejlepším střelcem utkání. Draymond Green přidal 22 bodů a 12 doskoků, Miami vedl Dwyane Wade s 20 body a 11 asistencemi.

San Antonio drží vítěznou sérii

San Antonio zvítězilo poosmé za sebou. Proti Brooklynu byl nejlepším střelcem Spurs LaMarcus Aldridge, který k 25 bodům přidal 11 doskoků. Kawhi Leonard se dostal na 17 bodů. Kromě nich žádný z domácích hráčů neodehrál více než 25 minut.

"San Antonio je zlatý standard téhle soutěže. Ví naprosto přesně, jak spolu mají hrát. O něco takového budeme usilovat i v naší organizaci," řekl dočasný kouč Brooklynu Tony Brown. Ten si odbyl na lavičce Nets premiéru den poté, co u týmu skončil Lionel Hollins.

V posledním pondělním utkání Washington uspěl na hřišti Chicaga 114:100. Hned osm hráčů Wizards se dostalo do dvouciferných čísel, John Wall k 17 bodům přidal deset asistencí. Bulls vedl střelecky Derrick Rose s 23 body, jenže během jeho pobytu na hřišti domácí prohráli o 26 bodů. Chicago nyní odehraje na hřišti soupeře dvanáct z nejbližších 15 utkání.

NBA:

Brooklyn - San Antonio 79:106, Chicago - Washington 100:114, Golden State - Miami 111:103.

4. Denver 38 14 24 36,8
5. Minnesota 38 12 26 31,6