Basketbalisté Clevelandu a San Antonia vedou v play off 2:0

18. 4. 2017 8:28
Cleveland a San Antonio vedou po druhých zápasech v prvním kole play off nad svými soupeři 2:0.
Vince Carter a LaMarcus Aldridge
Vince Carter a LaMarcus Aldridge | Foto: Reuters

Cleveland - Basketbalisté Clevelandu a San Antonia potvrdili ve druhých zápasech 1. kola play off NBA role favoritů a po domácích duelech odcestují na hřiště soupeřů s vedením 2:0. Obhájce titulu Cavaliers dotáhly k výhře 117:111 nad Indianou tři největší hvězdy týmu, které daly dohromady 89 bodů. San Antonio se při vítězství nad Memphisem 96:82 opíralo o Kawhiho Leonarda, autora 37 bodů.

Clevelandská trojice hvězd ve druhém zápase série s Indianou udávala tempo a domácí díky nim vedli po třech čtvrtinách o osmnáct bodů. Kyrie Irving nastřílel 37 bodů, Kevin Love přidal 27 bodů s 11 doskoky a LeBron James nasbíral 25 bodů, deset doskoků a sedm asistencí.

Cavaliers sice v poslední čtvrtině takřka prohospodařili osmnáctibodový náskok a umožnili soupeři snížit na rozdíl čtyř bodů, zvrat ale nepřipustili. O to víc mohla Pacers mrzet neuznaná trojka Lance Stephensona, který se trefil z vlastní poloviny hřiště zlomek sekundy po skončení třetí čtvrtiny. Nejlepším střelcem hostů byl Paul George s 32 body, osmi doskoky a sedmi asistencemi. Jeff Teague přidal 23 bodů.

Druhé pohodlné vítězství si připsalo San Antonio. Hráči Memphisu kromě třinácti sekund ve druhé minutě po celý zápas prohrávali a ztráceli až 24 bodů. Třetí čtvrtinu Grizzlies ovládli 28:19 a přiblížili se domácím na deset bodů, poslední část si ale Spurs pohlídali.

Leonard si posunul osobní rekord v play off na 37 bodů, když proměnil všech 19 trestných hodů, a přidal i 11 doskoků. Tony Parker stihl za 23 minut 15 bodů, Danny Green se díky čtyřem trojkám dostal na 12 bodů.

Leonard házel víc šestek než celý tým Memphisu, což trenéra hostů Davida Fizdalea hodně rozzlobilo. "Rozhodčí k nám vůbec neměli respekt, to bylo neprofesionální. Mike Conley má úroveň a nechtěl se s nimi hádat, ale fakt je, že moji hráči od nich vůbec nedostali šanci," řekl Fizdale.

V dresu Grizzlies nasbíral Mike Conley 24 bodů a osm asistencí, Zach Randolph přidal 18 bodů. Oproti prvnímu zápasu se tolik nedařilo Marcu Gasolovi, který zůstal na 12 bodech a šesti doskocích.