Basketbalisté Bostonu ukončili vítěznou sérii Milwaukee, Bucks padli poprvé v sezoně

2. 11. 2018 8:17
Celtics zaznamenali v utkání 24 úspěšných trojkových pokusů, což je nový klubový rekord.
basketbal, NBA 2018/2019, Boston - Milwaukee, domácí Semi Ojeleye bojuje o míč s Jannisem Antetokounmpem | Foto: Reuters

New York - Vítěznou sérii basketbalistů Milwaukee v NBA ukončil Boston. Celtics doma porazili Bucks 117:113 a uštědřili jim první porážku v sezoně po sedmi výhrách. Boston trefil 24 trojek, což je nový klubový rekord.

Šest přesných tříbodových pokusů si připsal Kyrie Irving, jenž byl s 28 body nejlepším střelcem Celtics. Po osmnácti bodech přidali Gordon Hayward a Al Horford. Pěti trojkami si k 17 bodům pomohl Marcus Morris. Celtics vyslali 55 trojkových pokusů, z nichž 24 proměnili. Jen jedna přesná trojka jim tak chyběla k vyrovnání rekordu soutěže.

Prohru neodvrátil Janis Adetokunbo a jeho 33 bodů s 11 doskoky.

Ofenzivní jízdu předvedli i hráči Sacramenta, kteří zvítězili v Atlantě 146:115. Skvělým výkonem výhru dirigoval mladík De'Aaron Fox, který zaznamenal triple double za 31 bodů, 15 asistencí a 10 doskoků. Buddy Hield přidal 27 bodů. Domácím nestačilo 23 bodů Jeremyho Lina. Kings vyhráli pošesté z úvodních devíti zápasů a prožívají nejlepší vstup do sezony za poslední roky.

Totéž lze říct o denverských Nuggets, kteří přehráli Cleveland 110:91 a zvítězili posedmé z osmi utkání. Domácí přitom vyhráli úvodní čtvrtinu o 12 bodů, ale hned druhou dvanáctiminutovku ovládli Nuggets 35:15 a ve zbytku zápasu dominovali. Juancho Hernangómez zavelel k výhře 23 body, Paul Millsap dal 16 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Jordan Clarkson se 17 body.

Velký obrat předvedli hráči Oklahoma City, kteří na palubovce Charlotte ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 19 bodů, ale nakonec slavili vítězství 111:107. Jedním ze strůjců obratu byl náhradník Alex Abrines, jenž dal ve třetí čtvrtině patnáct bodů. Celkem nastřílel 25 bodů, což je jeho nový osobní rekord. Russell Westbrook se blížil k triple double s 29 body, 10 asistencemi a osmi doskoky. Za domácí měli shodně 21 bodů Kemba Walker a Malik Monk.

Pošesté z osmi utkání zvítězil Portland, jenž porazil 132:119 New Orleans. Domácí si k výhře pomohli osmnácti trojkami z 35 pokusů. Damian Lillard nastřílel 26 bodů, bosenský pivot Jusuf Nurkič se dostal na 20 bodů. U hostů zazářil náhradník Julius Randle s 29 body. Pelicans jsou teprve pátým týmem v historii, který zahájil sezonu čtyřmi výhrami, ale vzápětí přidal čtyři prohry.

Výsledky NBA:

Atlanta - Sacramento 115:146, Boston - Milwaukee 117:113, Charlotte - Oklahoma City 107:111, Cleveland - Denver 91:110, Philadelphia - LA Clippers 122:113, Portland - New Orleans 132:119.