Bleskový postup. Boston vyřadil Indianu a jako první je ve druhém kole

22. 4. 2019 9:06
Basketbalisté Bostonu jsou prvními postupujícími do druhého kola play off NBA. Čtvrtý celek Východní konference po základní části vyřadil v nejkratším možném čase 4:0 na zápasy pátou Indianu. Sérii Celtics uzavřel vítězstvím v Indianapolis 110:106.
Boston Celtics v play off 2019: Jayson Tatum, Gordon Hayward
Boston Celtics v play off 2019: Jayson Tatum, Gordon Hayward | Foto: Reuters

I zbývající tři nedělní zápasy ovládly hostující týmy a obhájce titulu Golden State, Toronto i Portland dělí poslední výhra od konferenčního semifinále.

Boston ve čtvrtém duelu dovolil poprvé Indianě dát přes sto bodů. Po pomalejším začátku Celtics ve druhé půli průběh otočili a ve čtvrté čtvrtině si vypracovali náskok až 11 bodů. V posledních pěti a půl minutách se dvojice náhradníků Marcus Morris, Gordon Hayward postarala dohromady o pět trojek.

Boston, se 17 tituly nejúspěšnější tým historie NBA, měl sedm dvouciferných střelů. "Dnes se nám podařilo zvítězit zásluhou střídajícího hráče a tím byl Gordon Hayward," vyzdvihl svého spoluhráče hvězdný rozehrávač Kyrie Irving. "Tohle je jeho rodiště, jeho město. Jsem rád, že jsme podali takový výkon a máme už jistý postup."

Hayward nasbíral celkem 20 bodů, po 18 měli Morris a Jayson Tatum. "Dali jsme do toho všechno. Teď máme hotovo, můžeme odpočívat a chystat se na dalšího soupeře," uvedl Hayward. V příští sérii je čeká pravděpodobně Milwaukee, které vede nad Detroitem 3:0.

Vítězové posledních dvou ligových ročníků z Golden State porazili Los Angeles Clippers před jejich diváky 113:105 a vedou 3:1 na zápasy. Klay Thompson dal už v první půli 27 bodů, ale po návratu z šatny přidal jen pět. Kevin Durant měl na kontě 33 bodů. Střelecky se tentokrát nedařilo Stephenu Currymu, hvězdný rozehrávač proměnil jedinou trojku z devíti pokusů a úspěšnost střelby z pole měl jen 21 procent.

Toronto táhl na palubovce Orlanda za vítězstvím 107:85 i třetím bodem v sérii Kawhi Leonard, autor 36 bodů. Portland ubránil kanonýra Oklahomy Russella Westbrooka, ve druhém poločase mu nedovolil jediný koš a je rovněž blízko postupu.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápasy:

Indiana - Boston 106:110, konečný stav série 0:4; Orlando - Toronto 85:107, stav série 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

LA Clippers - Golden State 105:113, stav série 1:3; Oklahoma City - Portland 98:111, stav série 1:3.